Четвер, 16 Травня, 2024
Home Blog

Як правильно підготувати фліпчарт для наради

0

Фліпчарт – це незамінний інструмент для проведення ефективних нарад. Він дозволяє візуалізувати ідеї, фіксувати ключові моменти та залучати учасників до обговорення. Перед тим як купити фліпчарт для корпоративних цілей, буде корисно вивчити особливості його використання. У статті розберемося, для чого потрібний і як правильно підготувати фліпчарт до роботи.

Для чого потрібний фліпчарт

Фліпчарт – це корисний інструмент для проведення тренінгів, презентацій та інших заходів. Він має цілу низку переваг, які роблять його незамінним помічником у різних ситуаціях. Серед переваг виділяють такі:

  1. За допомогою фліпчарту можна швидко та легко записувати ідеї, рішення, домовленості та інші моменти обговорення. Візуалізація інформації за допомогою схем, діаграм та малюнків робить її більш зрозумілою, що запам’ятовується.
  2. Учасники можуть записувати ідеї та пропозиції на фліпчарті, що стимулює активність та спілкування між співробітниками. Фліпчарт використовують для зворотного зв’язку, обговорення процесів.
  3. Наочне подання інформації робить її незабутньою, допомагає розставити акценти, намалювати діаграми, сприяти обговоренню питань.
  4. Фліпчарти мобільні – їх можна легко перемістити з одного приміщення до іншого. Для роботи з цим інструментом не потрібні спеціалізовані навички чи знання.
  5. Крім дошки, можна використовувати аркуші паперу для схем, нотаток, запису моментів. Існують інтерактивні рішення, які допомагають вносити зміни за допомогою спеціальних пристроїв.

Фліпчарт підходить для мозкового штурму, генерації нових ідей та рішень. Їх можна використовувати для презентацій та обговорень.

Як підготувати фліпчарт до наради

Від правильності та послідовності підготовки залежать результати обговорення. Перед зустріччю підготуйтеся:

  1. Визначте, які теми ви обговорюватимете. Можливо, потрібно намалювати попередні схеми.
  2. Визначте основні пункти порядку денного. Розподіліть час на кожен пункт. Продумайте, яку інформацію потрібно записати на фліпчарті.
  3. Заздалегідь покладіть фломастери та маркери, паперові листи для нотаток, губки, щоб не потрібно було шукати все одразу.
  4. Напишіть тему наради. Це допоможе учасникам зосередитися на темі, що обговорюється.
  5. Під час наради записуйте ідеї, рішення та домовленості. Використовуйте короткі фрази та зрозумілі всім символи. Структуруйте інформацію, щоб вона була легко читається.
  6. Використовуйте схеми, діаграми, малюнки, щоб зробити інформацію зрозумілою та незабутньою.

Заохочуйте учасників до того, щоб робили записи на фліпчарті. Ставте питання, щоб стимулювати обговорення. Використовуйте фліпчарт, щоб фіксувати ідеї, що виникають під час мозкового штурму. Це рішення допоможе оптимізувати роботу команди.

З вітерцем у небі, або як зароджувалася авіація Буковини

0

Літальний транспорт став чудовим винаходом людства – завдяки авіації стали можливими перельоти між країнами світу, з’явилися нові можливості туризму. Щоправда, розвиток авіації у світі та, зокрема, на Буковині, пов’язують не з туризмом, а з необхідністю вести бойові дії, пише сайт chernivtsi-future.com.ua

Так, авіація на Буковині розвинулася саме завдяки численним війнам двадцятого століття. Як це відбувалося, коли був здійснений перший політ та інші цікаві факти з історії авіації – читайте у матеріалі нижче.  

Перше знайомство буковинців з авіацією 

Авіація на Буковині та на інших теренах України розвивалася завдяки трагічним подіям двадцятого століття. Передусім, сприяла Перша світова війна, румунська окупація регіону, а також жахлива Друга світова війна. Необхідність здобувати перемоги у війнах змушувала авіаконструкторів та інженерів того часу плідно працювати, щоб подарувати керівництву чергову “машину” для бомбардувань та нальотів. 

Так, у жовтні 1910-го року, ще до початку Першої світової війни буковинці могли побачити у небі перший політ. Його здійснив інженер-авіатор Кашпар, який здійснив перший пробний політ. Ще через кілька днів він здійснив другу спробу, а тоді – підняв у небо літак типу “Блеріо” на висоту близько тридцяти метрів, здійснивши горизонтальний політ над чернівецьким летовищем та ловлячи захопливі погляди місцевих.  

Другим інженером-авіатором, який здійснив політ у чернівецькому небі, став румунський фахівець Аурел Влайку. Аурел Влайку назавжди вписав своє ім’я в історію розвитку авіації, адже був талановитим інженером, винахідником та авіаконструктором, пілотом. Інженер здійснив свій політ на власноруч спроєктованому літаку. За цією подією спостерігало понад тридцять тисяч захоплених глядачів. 

Той же рік виявився дуже “плідним” на польоти. Згодом у буковинському небі здійснили політ, з якого зробили низку знімків, які потім почали використовувати для дизайну листівок. 

Авіація Буковини у воєнні роки 

Через кілька років після знаменитого першого польоту у небі над Буковиною розпочалася славнозвісна Перша світова війна. Тоді ж авіацію почали застосовувати не у цілях демонстрації винаходів авіаторів, а задля ведення активних бойових дій. Вже з перших днів війни військові почали використовувати літаки задля розвідувальних дій. Ще згодом літаки почали використовувати і задля виконання бойових завдань, адже противник (Буковина тоді належала до Австро-Угорщини) завдавав численних авіаударів по Чернівцях. 

Австрійці, у свою чергу, завдавали ударів по російських на той час містах. Від таких авіанальотів страждало цивільне населення з обох сторін. Літаки у небі можна було побачити, коли ті відправлялися задля проведення оперативної та тактичної розвідки, а також коригування артилерійського вогню по противнику. 

У листопаді 1917-го року Росія та Австро-Угорщина підписали угоду про перемир’я, тоді ж припинилися бойові дії та перестали використовувати авіацію. Відродилася активність авіації тільки тоді, коли розпочалася окупація Буковини військами королівської Румунії. 

Куди кращим для розвитку авіації Буковини був мирний період. У час, коли настало перемир’я та спокій у країнах Східної Європи, відбулася реорганізація військово-повітряних сил Румунії та Буковини у її складі. Тоді з’явилися нові можливості та перспективи співпраці з сусідніми країнами, завдяки чому значно виросла якість авіації та стан літаків. 

З плином часу почала розвиватися і цивільна авіація. 1927-го року біля села Рогізна відкрили аеропорт “Чернівці”. 

Історія появи першої пошти у Чернівцях

0

Людям здавна потрібно було спілкуватися між собою та передавати важливу інформацію. З появою писемності це стало робити набагато простіше – зокрема, через кореспонденцію та листи. Так у світі з’явилася пошта, яка згодом поширилася і на українських теренах, в тому числі, і в Чернівцях, пише сайт chernivtsi-future.com.ua

Як на Буковині зародилася пошта, кому ми завдячуємо появі цієї справи та цікаві факти з історії цього способу комунікації між людьми – читайте у матеріалі нижче. 

Зародження поштової справи на Буковині 

Будівля поштамту

Початок розвитку поштової справи на Буковині датують другою половиною вісімнадцятого століття, однак деякі дані свідчать про те, що перша пошта у самих Чернівцях з’явилася дещо раніше. Так, науковець Сергій Осачук стверджує, що першими поштовий зв’язок у місті забезпечили шведи. 

Шведи, а точніше, шведське військо, осіло у Чернівцях на початку вісімнадцятого століття. Після свого розгрому під Полтавою у 1709-му році шведи почали відступати військом назад, до Молдовського князівства, та осіли дорогою саме у місті-серці Буковини. Тут вони пробули деякий час і для комунікації з керівництвом вирішили створити тут спершу військову пошту, а згодом – і цивільну. 

Поштова справа у Чернівцях, яку започаткували шведи, могла б розвиватися далі, однак з часом війська покинули місто – з цим відійшла і пошта.  

У другій половині вісімнадцятого століття пошта у Чернівцях знову відродилася – першу згадку датують 1772-м роком. Ще через десять років на вулиці Поштовій (Худякова) відкрився перший чернівецький поштамт, на звичному для сучасників місці. Ця вулиця, названа на честь поштової справи, не раз змінювала свою назву, однак до неї все рівно поверталася її стара назва, нагадуючи про важливість розвитку пошти та її роль. 

Перша “постійна” пошта у Чернівцях 

Відкриття першої “постійної” пошти у Чернівцях належить Іогану Паулю Фогелю. Саме з його особистої ініціативи у місті запрацювала така установа на постійній основі – 1781-го року він придбав земельну ділянку, де звів будинок та конюшню. Найімовірніше, що саме у цьому будинку колишній військовий кур’єр та канцелярист у військовій адміністрації Буковини і відкрив першу чернівецьку пошту. 

Спершу Фогель жив при своїй пошті, згодом, коли йому вдалося встати на ноги, він переїхав у інше приміщення, звідки наглядав за своїми поштовими справами. Таке явище було доволі звичним на той час і керівні працівники часто жили в установах, де працювали. 

Перші роки діяльності пошти на Буковині не були такими вдалими, як би цього не хотілося. Згідно з офіційними даними, в регіоні наприкінці вісімнадцятого – початку дев’ятнадцятого століття загальний баланс поштового зв’язку був від’ємним, і про фінансування справи мала дбати держава. Фахівці пов’язують такий факт з тим, що у ті часи населення Буковини у більшості було неписьменним. Відтак – люди не користувалися поштовими послугами, не передплачували журнали та газети. Однак держава розуміла важливість пошти та всіляко підтримувала її. 

Вочевидь, завдяки такі підтримці пошти державою до 1914-го року Чернівці стали важливим українським видавничим центром. Тут видавали “Буковинську Зорю”, газету “Буковина”, низку політичних газет та журналів. 

Про історію та важливість поштової справи у Чернівцях постійно нагадує будівля міського поштамту. Приміщення було здано в експлуатацію 1-го листопада 1889-го року і це була справді значуща подія для всього регіону – про новий “будинок пошти і телеграфу” писали усі тогочасні газети. Ця будівля і до сучасності виконує поштові функції, а також вважається пам’яткою архітектури місцевого значення. 

Храм Святого Архангела Михаїла у Чернівцях: два століття непересічної історії

0

Храм святого Архангела Михаїла у Садгорі має понад два століття непересічної історії. Колись Садгора була окремим містечком за 6 кілометрів від Чернівців і переважна більшість мешканців була євреями. Католицизм сповідувала лише десята частина тодішнього населення. Планувати побудову римо-католицького костелу почали ще 1794 року, але до практичних кроків дійшли лише за майже 20 років: у 1813 році було нарешті виділено кошти на будівництво, пише сайт chernivtsi-future.com.ua

Католиками допомагали навіть євреї

У 1814 році справа зрушила з місця. Відповідальним за будівництво був австрійський інженер Йоганн Бангольцель. Цікаво, що місцевий землевласник абсолютно безкоштовно надав земельну ділянку під будівництво, а у зведенні храму брали участь навіть євреї! 

Вже за рік – у 1815 році – храм було освячено під назвою “Римо-католицький костел Святого Михаїла”. Лише на рік його випередив костел Воздвиження Всечесного Хреста, який було освячено у 1814 році у центрі Чернівців. 

Костел став першою культовою спорудою з каменю у Садгорі. До цього для католиків була лише дерев’яна каплиця. Пізніше – наприкінці 19 століття – храм було навіть розширено, бо ж він не вміщав вже всіх бажаючих відвідати службу Божу.

Нині доглянутий храм радує око прихожан і, безперечно, є окрасою району Садгора. Проте так було не завжди.

Від храму до складу

Храм Святого Архангела Михаїла діяв і за часів Австро-Угорської імперії, і за часів Румунії, і навіть за часів Радянського союзу. Проте саме останній поклав край богослужінням. У 1962 році радянська влада у Чернівцях вирішила закрити культову споруду і перетворити її… на склад. До речі, через три роки місто Садгора увійшло до складу міста Чернівці.

Сплюндрування пам’ятки призвело до прикрих втрат, адже внутрішнє оздоблення, у тому числі фрески, було повністю втрачено. Дехто з колишніх прихожан навіть намагався не проходити повз храм – настільки болісним було усвідомлення втрати святого місця…

Хоча одразу після здобуття незалежності України храм було повернуто громаді, споруда ще довго залишалася занедбаною, прихожани ходили на службу по витоптаній на зарослому подвір’ї стежці. Не було навіть постійного священника. Всі вони приїздили на службу з інших храмів.

Проте з часом все почало змінюватися. Своє 200-ліття храм Святого Архангела Михаїла, який є однією з найстаріших римо-католицьких культових споруд на Буковині, відзначав у 2015 році вже у повністю оновленому вигляді. Сьогодні у храмі є навіть тепла підлога!

А ще його особливістю є шопка – різдвяний вертеп – з фігурками у людський зріст. Заради нього люди приїздять навіть з віддалених місць! Цікаво, що в позаріздвяний час ці фігурки можна побачити на подвір’ї храму – вони дуже подобаються дітям.

Нині храм радує садгорян та гостей району своєю доглянутістю, красивим шпилем та охайним подвір’ям. Колись святині також належав парафіяльний будинок (нині у приватній власності) та школа, де навчали релігії дітей (нині школа №37). Проте вже у 2005 році почалося будівництво нового парафіяльного будинку. Нині будівля має три поверхи, тут збираються прихожани, на горішньому поверсі живе та працює кілька монахинь. 

Тож коли будете у Садгорі, неодмінно загляньте сюди, щоб віддати шану храмові, який пережив багато драматичних подій, проте зміг відродитися і зараз милує око та душу!

Бонуси в онлайн-казино Джокер. Найкращий клуб для розваг

0

Для гри на гроші завжди варто вибирати ліцензований клуб з надійною репутацією. Наприклад, джокер казино UA, незважаючи на запуск у 2020 році, зміг за короткий термін перетворитися з невеликого стартапу на повноцінне онлайн-казино. Варто більше дізнатися про те, як українцям насолоджуватись грою, не переживаючи за безпеку та чесність.

Головні переваги онлайн-казино Джокер

  1. Перше, на що звертають увагу гравці, це ігровий зал. В даному випадку він максимально різноманітний і наповнений лише якісними зразками. Каталог розваг включає слоти, рулетку, відеопокер, блек-джек, відеопокер, бінго, баккару та інші. Загалом онлайн-казино зібрав на платформі понад 3000 слотів.
  2. Це українське онлайн-казино з ліцензією. Якщо виникають ті чи інші претензії до роботи клубу, їх завжди можна передати регулятору ринку азартних послуг.
  3. Ще одна перевага клубу полягає у швидкій та простій реєстрації.
  4. Є демо-ігри, а також слоти від гривні. Мінімальний депозит у клубі становить 100 гривень, а мінімальна ставка – одна гривня. Такі демократичні умови гри на слотах дозволяють кожному спробувати успіх.
  5. Це щедрий портал, який пропонує багато бонусів та акцій. Перед їх активацією необхідно ознайомитися з правилами їх отримання та умовами відіграшу, щоб використати заохочення клубу на повну.

Щоб стати частиною Джокер казино, необхідно зареєструватися, створивши обліковий запис. Гравці клубу мають бути старшими за 21 рік.

Бездепозитні бонуси в онлайн-казино Джокер

Один із критеріїв, на які завжди звертають увагу гравці, стосується бонусів та інших заохочень. Наприклад, бездепозитний бонус – особливий варіант, для отримання якого не потрібно поповнювати депозит. Клуб висуває інші умови, наприклад, верифікація номера телефону або передплата на канал у соціальних мережах.

Для отримання бездепозитного бонусу необхідно виконати декілька простих кроків:

  • зареєструватися, вказавши номер телефону чи електронну пошту, а також пароль;
  • необхідно поповнити депозит;
  • наступний крок полягає у активації бонусу за поповнення рахунку;
  • відіграш отриманих фріспінів.

Постійні відвідувачі онлайн-казино зможуть оцінити інші персональні пропозиції: промокод VAВANK, бонус до Дня народження, квиток для участі в розіграші призів.

Вибираючи онлайн-казино Джокер, гравці можуть бути впевненими у чесності результатів та безпеки, збереженні їх засобів та особистої інформації.

Особливості та правила вибору кухонних комбайнів

0

Автоматизувати максимум процесів приготування їжі можна за допомогою кухонного комбайна. Багатофункціональна побутова техніка виконує безліч завдань від подрібнення твердих продуктів до змішування інгредієнтів на пиріг. Користувачеві достатньо завантажити необхідні складові у спеціальний відсік та вибрати відповідний робочий режим. Все, що потрібно знати про комбайни, їх характеристики та особливості вибору, розповідаємо у цій статті.

Принцип влаштування та роботи комбайнів

Конструктивно кухонний комбайн складається з пластикового або металевого корпусу з відсіком для продуктів, змінними насадками, гострими лезами-подрібнювачами та потужним мотором. Залежно від використовуваної насадки пристрій здатний впоратися з такими завданнями:

  • збивання рідких інгредієнтів;
  • фігурна чи класична нарізка;
  • терка та шатківниця фруктів, овочів;
  • подрібнення шматків м’яса та риби;
  • приготування тіста на випічку;
  • пюрування м’яких продуктів та ін.

Різноманітність насадок у комплекті дозволяє експериментувати з консистенцією готової страви. Гострі ножі та занурювальні леза ретельно перемелюють найжилистіші та міцні шматки до однорідної маси. Визначити необхідний режим роботи можна в один дотик. Більшість деталей приладу, включаючи чашу для продуктів, підходять для миття посудомийної машини. Ви можете вибрати кухонні комбайни на сайті перевіреного магазину побутової техніки та забути про ручну обробку продуктів.

Правила вибору кухонних комбайнів

Якщо ви плануєте замовити комбайн для кухні, зверніть увагу на такі характеристики:

  1. Рівень потужності. Від показника залежить, як швидко зможе комбайн обробляти великі обсяги та наскільки якісно впорається з подрібненням твердих продуктів.
  2. Характеристики чаші. Зверніть увагу на її літраж: чим частіше і більше потрібно готувати, тим більше варто вибрати ємність. Уточніть матеріал: пластикові варіанти недорогі, металеві – найміцніші, скляні – стильні та екологічні.
  3. Робочі режими Чим точніше регулювання швидкості, тим легше досягти правильної консистенції, наприклад, при замішуванні тесту. Серед популярних робочих режимів – імпульсний для якісного подрібнення, планетарне обертання для змішування рідких інгредієнтів, турборіжим для швидкої обробки.
  4. Комплектація. Насадок у кухонних комбайнах безліч: терка, шатківниця, млин, ножі для фігурної нарізки, віночки та гаки для замісу тіста, збивання та перемішування. Окремі прилади здатні виконувати також функції блендера, м’ясорубки, соковижималки, локшини і так далі.
  5. Виробник. Віддайте перевагу побутовій техніці перевірених виробників, які надають гарантію та сертифікати якості на товари. Приклад таких – Xiaomi, Philips, Braun, Redmond і таке інше.

Тепер ви знаєте більше про кухонні комбайни. Вдалих покупок!

Їжа для собак: Секрети вибору якісного корму онлайн

0

Всім власникам домашніх улюбленців відомо, що догляд за ними – це не просто обов’язок, а велика відповідальність. І однією з найважливіших складових цього догляду є правильне харчування. Тому що насамперед впливає на здоров’я улюбленця та на його самопочуття. Вибір якісного корму для собак – це запорука здоров’я та довголіття вашого чотирилапого друга. Також не забувайте про вітаміни для собак. Далі ми розповімо, як правильно вибрати корм для собаки.

Як вибрати хороший корм для собак

  1. Перше, що варто врахувати при виборі корму для собак, – це їхні індивідуальні потреби. Кожен собака унікальний, та йому необхідний раціон, що відповідає його віку, розміру, фізичній активності та особливостям здоров’я. Тому під час замовлення корму для собак важливо враховувати всі ці фактори, щоб забезпечити вашому улюбленцю оптимальне харчування.
  2. Другий важливий аспект – це якість і склад корму. Обирайте продукти від відомих виробників, які гарантують високу якість і безпеку своїх товарів. При виборі корму для собак звертайте увагу на склад і вміст корисних речовин, таких як білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали. Важливо, щоб корм містив усі необхідні компоненти для забезпечення здорового росту, розвитку та функціонування організму вашого улюбленця. Вибирайте повнораціонний варіант корму з додатками, які підходять особисто вашому пухнастику, бо тільки така їжа для собаки не зашкодить йому та надасть всі необхідні речовини.
  3. Ще один аспект, на який варто звернути увагу під час вибору корму для собак, – це їхні індивідуальні уподобання та алергії. Деякі собаки можуть мати алергічну реакцію на певні інгредієнти, наприклад, курку, тому важливо обирати корм з урахуванням цього фактору. При алергії знадобляться ветеринарні препарати. Також враховуйте уподобання вашого улюбленця щодо текстури та смаку корму, щоб забезпечити йому приємне і смачне харчування. 

Отже, замовлення якісного корму для собак онлайн – це зручний та надійний спосіб забезпечити вашого улюбленця всім необхідним. Обирайте корм з розумінням, враховуючи індивідуальні потреби та особливості вашої собаки, і ви будете впевнені в його здоров’ї та добробуті.

Чому корм для собак краще за натуральне харчування?

Хоча натуральне харчування для собак має свої переваги, інтернет магазин корм для собак може бути кращим вибором з багатьох причин. По-перше, готовий корм для собак, має збалансований склад, розроблений професійними ветеринарами. Такий корм може містити всі необхідні живильні речовини у відповідних пропорціях, що забезпечує собаці здорове та збалансоване харчування.

По-друге, замовити корм для собак онлайн може бути більш зручним для власників собак. Ви можете легко вибрати необхідний корм, порівняти різні бренди та види, а також отримати доставку прямо до дверей. Це особливо зручно для власників, які мають обмежений час для пошуку корму в магазинах.

Крім того, готовий сухий чи вологий корм для собак може бути більш безпечним з погляду якості та чистоти. Виробники корму під час вироблення дотримуються строгих стандартів якості та безпеки продукції, що гарантує, що ваш собака отримує найкращі інгредієнти без ризику отримання шкідливих домішок або забруднень. Таким чином, ви можете бути впевнені в тому, що ваш улюбленець отримує харчування найвищої якості, яке забезпечує йому здорове та щасливе життя.

Міста-побратими Чернівців

0

У наш час комунікація між країнами виходить на новий рівень – встановлення дружніх та партнерських взаємовідносин між окремими містами. Це дає можливість обмінюватися досвідом у різних сферах та галузях, пише сайт chernivtsi-future.com.ua.

Чернівці мають 15 дружніх міст. 

Солт-Лейк-Сіті, штат Юта (Сполучені Штати Америки) – 20 липня 1989 року

 Найнаселеніше місто штату Юта. 60% населення штату проживають у Солт-Лейк-Сіті. У 1992 році в Чернівцях встановили скульптурну композицію “Колиска миру”. Її подарували жителі Солт-Лейк-Сіті чернівчанам на честь започаткування партнерських відносин між містами.

Саскатун, провінція Саскачеван (Канада) – 6 червня 1991 року

Найбільше місто південної Канади. Це сільськогосподарський та культурний осередок провінції Саскачеван. Саскатунці підтримували чернівчан у 2014 році, коли Україна почала виборювати шлях до євроінтеграції та боротьби за незалежність. Тоді вони передали на фронт бійцям 2000 електронних книг. Вже у 2022 році жителі Саскатун передали чернівецькій владі 250 тисяч доларів. Ці кошти спрямували на придбання засобів зв’язку, медичного та евакуаційного обладнання, дизельних генераторів.

Клагенфурт-ам-Вертерзе (Целовець), земля Каринтія (Австрія) – 5 червня 1992 року

Столиця землі Каринтія. Спільними зусиллями у Чернівцях було створено музей імені німецькомовного письменника буковинського походження, Г. Дроздовського, який помер в Каринтії. Після 24 лютого 2022 року місто-побратим всіляко допомагає Чернівцям гуманітарною допомогою: матраци, засоби гігієни, дитячі іграшки та харчування, одяг, ковдри, спальні мішки, продукти та консерви.

Конін, Великопольське воєводство (Республіка Польща) – 3 травня 1994 року

Місто розташоване в Центральній Польщі на річці Варта. Свого часу обмінювалися досвідом у сфері розвитку комунального господарства. У 2014 році місто запропонувало оздоровити у своєму дитячому таборі дітей військовослужбовців, що загинули в зоні АТО. У 2015 році передало маленьким чернівчанам канцелярію та набори дитячого харчування. З 2022 року Чернівці отримали медикаменти, їжу, теплий одяг та взуття, а також такі необхідні на фронті рації та каски для військових.

Сучава, Сучавський повіт (Румунія) – 14 березня 1995 року

Адміністративний центр на північному сході Румунії. Один із центрів української діаспори Буковини. З початком повномасштабного вторгнення муніципалітет міста-побратима передав допомоги Чернівцям на суму 4,7 мільйона гривень. Це і гуманітарна допомога для цивільного населення, і речі для військових.

Ноф-га-Галіль (Держава Ізраїль) – 11 листопада 1997 року

Адміністративний центр та найбільший населений пункт Галілеї. Першим віцепрем’єр-міністром міста була Лія Шемтов, уродженка Чернівців. 

Вольфсбург, земля Каринтія  (Австрія) – 19 березня 2007 року

Адміністративний центр округи Вольфсбург. Це місто з багатою історією, розвиненою економікою та культурною спадщиною. Місцеві влади співпрацювали над впровадженням системи електронного урядування в Чернівцях.

Тімішоара, повіт Тіміш (Румунія) – 24 квітня 2010 року

Одне з найбільших міст Румунії. Є важливим центром для автомобільної промисловості, інформаційних технологій та інших галузей. Закупили для Чернівців засоби цивільного захисту та медичне обладнання.

Ясси, Ясський повіт (Румунія) – 6 жовтня 2012 року

Це місто в північно-східній частині Румунії, яке є адміністративним центром Ясського повіту. Місто розташоване в історичному регіоні Молдова. У 2022 році влада Ясси подарувала Чернівцям три потужних генератори для живлення критичної інфраструктури міста.  У 2023 благодійна організація міста Ясси «Serviciul Voluntar de Ambulanță» була одним із донорів гуманітарної допомоги співробітникам та студентам Чернівецького національного університету, чиї члени родини перебувають у лавах ЗСУ.

Бєльці (Республіка Молдова) – 5 жовтня 2013 року

Це адміністративний центр Бєльцького району та одне з найбільших міст у країні. Бєльці є важливим центром для промисловості та торгівлі в північній частині Молдови. Міцна культурна та освітня співпраця з Чернівцями.

Кишинів (Республіка Молдова) – 14 жовтня 2014 року

Столиця Молдови. У 2020 році участь у спільному проєкті дала змогу придбати для чернівецьких лікарень два комплекти обладнання для проведення досліджень методом ІФА.

Мец, Лотарингія (Франція) – 22 квітня 2022 року

Це столиця провінції Лотарингія. У 2022 році вони передали містянам низькопідлоговий автобус Volvo із пандусом на 45 сидячих місць. Також між університетами м. Мец та ЧНУ ім. Ю. Федьковича запровадили програму подвійного диплома, яка доступна студентам спеціальності «Міжнародний менеджмент та торгівля». Відтепер молодь зможе отримувати новий досвід, знання і навіть другий диплом.

Мангайм, Баден-Вюртемберг (Федеративна Республіка Німеччина) – 28 червня 2022 року

Місто в південно-західній частині Німеччини, третє за величиною на німецькій землі Баден-Вюртемберг. У 2022 році Мангайм виділив сотні тисяч євро з міського бюджету та залучив фінансування з Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Вже у 2023 році привезли до Чернівців потрібну гуманітарну допомогу: генератори, шкільні меблі та засоби гігієни. Також муніципалітет Мангайма надав медичні засоби та обладнання, продукти, дитяче харчування, пральні машини та сушки на 340 тисяч євро. Крім того, Мангайм передав Чернівцям два автобуси Mercedes-Benz Citaro (Evobus).

Дюссельдорф, Північний Рейн-Вестфалія (Федеративна Республіка Німеччина) – 1 вересня 2022 року

Місто на заході Німеччини. У 2022 році Дюссельдорф передав Чернівцям 10 вантажівок готових продуктових наборів. Окрім продуктів та засобів гігієни, надав медзасоби, пральні машини та спальні мішки. Також Дюссельдорф передав Чернівцям два мікроавтобуси Mercedes-Benz Sprinter, а також Mercedes-Benz Vario та вантажівку Mercedes-Benz Axor.

Ізмір (Туреччина) – 19 грудня 2023 року

Третє за кількістю населення місто в Туреччині та другий за величиною порт країни після Стамбула.

Зважаючи на такий перелік міст-побратимів, жителі Чернівців відчувають шалену підтримку та надію на європейське майбутнє для свого міста.

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.