Субота, 27 Квітня, 2024

Як у Чернівцях працює кіберспортивний клуб

Кіберспорт – змагання з відеоігор – є дуже популярним видом спортивної активності у світі. Завдяки цьому заняттю гравці тренують розумові та фізичні навички. Учасники формуються у команди та змагаються за призові фонди, що можуть досягати величезних сум. Офіційно кіберспорт визнали в Україні у 2020 році. Його авдиторія зростає і, за даними дослідників, 2024 року досягне 577 мільйонів людей. Лише в Україні станом на 2023 рік є 1,3 мільйона глядачів.

У цьому матеріалі на chernivtsi-future.com.ua ми більш детально розповімо про діяльність кіберспортивного клубу у Чернівцях. 

Відкриття клубу

У 2022 році у Чернівцях з’явився кіберспортивний клуб Arena. Це франшиза мережі клубів, що вже діють у Черкасах та Кременчуці. Це відкриття на Буковині вартувало близько 70 тисяч доларів. Цей заклад відрізняється від інших ігрових тим, що Arena проводить кібертурніри. Здебільшого у них беруть участь команди з 5 гравців та виграють кошти за призові місця. Також дуже часто в клуб приходить молодь, аби просто зіграти в платні відеоігри на потужній техніці. 

Олександр Бодашко є співвласником кіберспортивних клубів. Він розповів, що на такий бізнес його надихнула ностальгія за комп’ютерними закладами, які були у 90-ті роки. Чоловік пригадує, що тоді увесь вільний час проводив з друзями саме у таких місцях. Заробивши гроші, приятелі вирішили вкласти в те, що їм до вподоби. Перед запуском власного бізнесу вони спершу поїхали у Київ, де проаналізували, як працюють кіберклуби. Ці заклади були вже більш серйозні та прибуткові.   

У жовтні 2020 року чоловіки відкрили перший свій кіберклуб у Черкасах. Згодом вони винайшли бізнес-модель, яка виявилась дієвою і продовжили запускати такі заклади у інших містах. Станом на 2023 рік клуб Arena вже є у чотирьох містах України. Підприємці й надалі продовжують пропонувати іншим бізнесменам відкривати кіберклуби під маркою Arena в будь-якому місті України. 

Робота під час повномасштабного вторгнення

З початком повномасштабного вторгнення для бізнесу Arena настав складний період, як і для більшості бізнесів України. Відвідувачів у клубах було дуже мало, адже багато людей виїхали. Власники старались хоч якось працювати, аби окупити свою справу. Зокрема електрику, прибирання, оренду, зарплату. Про турніри мова не йшла, бо не було гравців.

Кіберклуб Arena працював у Кременчуці навіть після того, як росіяни влучили ракетами у торговий центр “Амстор”. Підприємці навіть не думали про те, аби закривати свій бізнес. Вони вважали, що у людей повинно бути місце, де можна відволіктись. Але, попри це, клуб дотримується усіх правил. Не працює під час тривоги й закривається до комендантської години. 

Компанія Arena вже повернулась до турнірів. Всі вони проходять на підтримку ЗСУ. Адже підприємцям важливо підтримувати економіку України. Турнір проводять щомісяця. Навіть вдалось вийти на міжнародний рівень.  

В історії діяльності компанії був цікавий випадок. Раніше кіберклуб називався Z Arena. Засновники хотіли орієнтуватися саме на молодь, на поколінні Z. Адже їхня цільова аудиторія це були особи від 12 до 25 років. Проте після початку повномасштабної війни власники зрозуміли, що майбутнього у них може не бути, якщо вони не приберуть літеру Z з назви. 

На думку Олександра, кіберспорт є перспективною галуззю в Україні. Але варто, аби влада сприйняла цю сферу серйозно. Адже ніхто цим не цікавиться, окрім власне фанатів і гравців. Але в країні є багато людей, готових цим займатися. З простого хобі це стає гідним заробітком. А у компанії в планах відкритись у всіх містах України, а згодом вийти на польський ринок. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.