П’ятниця, 19 Липня, 2024

Як війна вплинула на IT-компанію ЕРАМ: переїзд на Буковину

З початком повномасштабного вторгнення реальність кожного українця змінилась. Повномасштабні бойові дії вплинули не лише на суспільство, а й на діяльність українських компаній. У цьому матеріалі на chernivtsi-future.com.ua ми розповімо про те як воєнний стан вплинув на роботу IT-компанії ЕРАМ.

IT-бізнес ЕРАМ

ЕРАМ є однією з найбільших айті-компаній в Україні. Її команда налічує понад чотирнадцять тисяч спеціалістів. На українському IT-ринку ЕРАМ вже працює близько п’ятнадцяти років. Бізнес мав офіси у декількох містах України, зокрема й у Чернівцях. Після 24 лютого 2022 року деякі з них були змушені припинити свою роботу. Чимало фахівців евакуювались у більш безпечні регіони України. До прикладу у Львів, Івано-Франківськ, Чернівці та Ужгород. Саме ці міста стали центрами діяльності компанії ЕРАМ. 

Як повномасштабне вторгнення вплинуло на діяльність IT-бізнесу

Останні роки IT-сфера в Україні активно розвивалась. У 2021 році айті-зайнятість зросла на 36% і це позитивно вплинуло на стан економіки держави. Ця індустрія успішно процвітала до початку повномасштабної війни. Після 24 лютого 2022 року спеціалістам довелось видозмінити свою роботу.

У перші дні повномасштабного вторгнення працівники компанії ЕРАМ переїхала у безпечніші міста. Тож вже 28 лютого 2022 року більшість спеціалістів повернулись до своєї роботи. Команді довелось швидко взяти себе в руки, аби працювати ефективно. Також керівництво ЕРАМ створили прихисток для своїх робітників й для їхніх родин. У перші місяці повномасштабної війни у Чернівцях змогли прийняти понад 600 IT-спеціалістів. 

До війни Чернівці були на дев’ятому місці у рейтингу міст, де були розташовані офіси айті-компанії. Зараз Чернівці стали основним стратегічним напрямком розвитку компанії. Адже сюди переїхала більша частина команди ЕРАМу. Станом на 2022 рік на Буковині компанія мала два коворкінга, де могли працювати близько 50 людей. 

Завдяки злагодженій комунікації ЕРАМу вдалось зберегти хорошу співпрацю з іноземними партнерами. Більшість клієнтів побачили, що для них нічого не змінилося у роботі з компанією, за винятком затримок, пов’язаних з релокацією людей. Для команди є дуже важливим те, що з ними й надалі залишились працювати бізнеси, що уклали угоду ще до початку повномасштабного вторгнення. А також спеціалісти радіють новому потоку клієнтів.

У перші дні великої війни керівництво ЕРАМу виплатило кожному фахівцю додаткову тисячу доларів як допомогу під час воєнного стану. Дехто використав ці кошти на переїзд, а багато задонатили їх на ЗСУ чи в благодійні фонди. Ще для працівників компанії доступна цілодобова консультація та допомога у екстрених ситуаціях. Завдяки такій ініціативі вдалось евакуювати сотні спеціалістів з гарячих точок. 

Компанія ЕРАМ також допомагає Україні й фінансово. Зокрема бізнес вкладає кошти у розвиток міста, де розташовані їхні офіси. Ще ЕРАМ перераховує гроші у різні фонди, організації на армію, лікарні, реабілітаційні центри та інші структури. Також у компанії є проєкт EPAM University Programs, який допомагає українським університетам Харкова, Києва, Сум, Херсону, Одеси, Миколаєва й інших міст перенести усі дані до хмарних сховищ Amazon Web Services, щоб навіть при руйнації будівлі навчальної закладу всі важливі документи були збережені, а студенти могли продовжувати навчання дистанційно. Також з початку повномасштабного вторгнення IT-фахівці розробили програму навчання для тих, хто хоче опанувати нову професію. 

Отож IT-спеціалісти, попри війну, продовжують працювати задля підтримки економіки нашої держави. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.