Вівторок, 16 Липня, 2024

Як правильно підготувати фліпчарт для наради

Фліпчарт – це незамінний інструмент для проведення ефективних нарад. Він дозволяє візуалізувати ідеї, фіксувати ключові моменти та залучати учасників до обговорення. Перед тим як купити фліпчарт для корпоративних цілей, буде корисно вивчити особливості його використання. У статті розберемося, для чого потрібний і як правильно підготувати фліпчарт до роботи.

Для чого потрібний фліпчарт

Фліпчарт – це корисний інструмент для проведення тренінгів, презентацій та інших заходів. Він має цілу низку переваг, які роблять його незамінним помічником у різних ситуаціях. Серед переваг виділяють такі:

 1. За допомогою фліпчарту можна швидко та легко записувати ідеї, рішення, домовленості та інші моменти обговорення. Візуалізація інформації за допомогою схем, діаграм та малюнків робить її більш зрозумілою, що запам’ятовується.
 2. Учасники можуть записувати ідеї та пропозиції на фліпчарті, що стимулює активність та спілкування між співробітниками. Фліпчарт використовують для зворотного зв’язку, обговорення процесів.
 3. Наочне подання інформації робить її незабутньою, допомагає розставити акценти, намалювати діаграми, сприяти обговоренню питань.
 4. Фліпчарти мобільні – їх можна легко перемістити з одного приміщення до іншого. Для роботи з цим інструментом не потрібні спеціалізовані навички чи знання.
 5. Крім дошки, можна використовувати аркуші паперу для схем, нотаток, запису моментів. Існують інтерактивні рішення, які допомагають вносити зміни за допомогою спеціальних пристроїв.

Фліпчарт підходить для мозкового штурму, генерації нових ідей та рішень. Їх можна використовувати для презентацій та обговорень.

Як підготувати фліпчарт до наради

Від правильності та послідовності підготовки залежать результати обговорення. Перед зустріччю підготуйтеся:

 1. Визначте, які теми ви обговорюватимете. Можливо, потрібно намалювати попередні схеми.
 2. Визначте основні пункти порядку денного. Розподіліть час на кожен пункт. Продумайте, яку інформацію потрібно записати на фліпчарті.
 3. Заздалегідь покладіть фломастери та маркери, паперові листи для нотаток, губки, щоб не потрібно було шукати все одразу.
 4. Напишіть тему наради. Це допоможе учасникам зосередитися на темі, що обговорюється.
 5. Під час наради записуйте ідеї, рішення та домовленості. Використовуйте короткі фрази та зрозумілі всім символи. Структуруйте інформацію, щоб вона була легко читається.
 6. Використовуйте схеми, діаграми, малюнки, щоб зробити інформацію зрозумілою та незабутньою.

Заохочуйте учасників до того, щоб робили записи на фліпчарті. Ставте питання, щоб стимулювати обговорення. Використовуйте фліпчарт, щоб фіксувати ідеї, що виникають під час мозкового штурму. Це рішення допоможе оптимізувати роботу команди.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.