Понеділок, 9 Вересня, 2024

“Суспільне: Чернівці”: діяльність відомого телеканалу

Сучасний світ важко уявити без інформаційних технологій. Завдяки телебаченню та радіомовленню стало легше передавати важливі новини. А також люди отримали доступ до різноманітних джерел інформації. 

У цьому матеріалі на chernivtsi-future.com.ua ми більш детально розповімо про діяльність буковинського телебачення на прикладі відомого українського медіа. 

Поява телевізійного мовлення

У 1961 році на Буковині зародилась історія телевізійного мовлення. До цього у Чернівцях активно розвивалось радіомовлення, яке з’явилось раніше, аніж телебачення. 

Для того, аби успішно запустити телемовлення на горі, Цецино проходили будівельні роботи. Саме на цій локації звели телевізійну вежу. Будівництво було нелегким. Адже Цецинська гора має складний рельєф, а тому всі роботи проводились у досить непростих природних і геологічних умовах.

27 вересня 1961 році у Чернівцях за допомогою Львівського телебачення в етер вийшла перша програма. Вона тривала всього 5 хвилин. У випуску диктор розповідав останні новини регіону. Першою офіційною програмою вважають етер за 12 жовтня 1961 року. 

Один телевізійний центр не міг забезпечити якісне телемовлення на Буковині. Тож у регіоні розпочалось будівництво нового телецентру. У 1963 році Чернівці підключили до Центрального телебачення СРСР. Усі трансляції відбувались у чорно-білому кольорі. У 1969 році в Україні почало з’являтись кольорове зображення. У 80-х роках колір появився на усіх телеканалах. Першими нові кольори отримали дитячі програми. До прикладу, “Чарівне горнятко”. Цього ж року також почали використовувати у роботі пересувну станцію відеозапису. Саме це нововведення дало можливість журналістам створювати репортажі у Чернівецькій області та за її межами. Наприкінці 80-х років телебачення охопило усю Україну. 

У 1976 році для чернівецького телебачення відбулась історична подія. У студії почали використовувати монтаж, а також ввели в дію апаратний відеозапис. В архіві зберігся перший відеосюжет про гурт “Червона рута” та про його солістку Софію Ротару.  

Мовлення “Суспільне: Чернівці”

Телестудія, що була заснована у 60-х роках минулого століття, активно розвивалась й після здобуття України незалежности. До слова, у 2018 році телерадіокомпанія стала філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України. 

Спершу філія отримала назву “UA: Буковина”, а у травні 2022 року телерадіокомпанія перейменувалась на “Суспільне Чернівці”. Суспільне телебачення стало основним джерелом інформації на Буковині. Компанія постійно працює над оновленням своєї роботи. Змінює тематику, аби не набриднути своїй аудиторії.

Здебільшого етер наповнений інформаційними, соціальними й культурними новинами. Актуальними програмами є “Суспільне. Спротив”, “Сьогодні. Головне”, “Як удома”, “У нас на Буковині”, “Відтінки України”, “Новини”, “Точка дотику”, “Прайм-тайм”. У структурі філії діє редакція румунською мовою. 

Загалом буковинське телебачення й радіомовлення вплинуло на долю не одного українця. Чернівецькі телевізійники неодноразово були причетними до зростання відомих людей України. Зокрема Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Івана Миколайчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару тощо. До слова, у 1970 році в етері телепрограми “камертон доброго настрою” прозвучала прем’єра пісні “Червона рута”, що згодом стала українським хітом. Буковинське телебачення було першим в Україні, яке запровадило в прямому етері телефонне спілкування з глядачами. Сьогодні “Суспільне: Чернівці” продовжує працювати задля процвітання українського телебачення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.