Неділя, 5 Травня, 2024

Проекти перетворення «Української книги»: що планують облаштувати замість книгарні?

У п’ятницю, 7 серпня, у Чернівецькій міській раді презентували проект реконструкції колишньої книгарні «Українська книга», розташованої на Центральній площі. Теперішні орендарі приміщення, а саме громадська організація «Інститут розвитку міста Чернівців», розповіла про плани облаштування замість книгарні культурно-мистецького простору, де можна буде купувати й обмінювати книги, відвідувати різноманітні події, а також скуштувати смачну каву зі смаколиками. Загалом це буде кав’ярня, але з профільним спрямуванням на літературу. Більш детально читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua

Боротьба за володіння

Дискусії стосовно існування «Української книги» точаться давно. У приміщенні книгарні наразі ведуться ремонтні роботи, хоч до облаштування ще справа не дійшла. Багатьом чернівчанам і громадським активістам не подобалася думка, що новий власник планує закрити чергову міську книгарню, а на її місті створити приватний комерційний заклад, наприклад, бар. Нинішній керівник комунального підприємства «Центр стерилізації тварин» Артем Жук веде активну боротьбу проти закриття «Української книги» та хоче взяти будівлю в оренду для збереження її колишнього функціонального призначення.

За словами пана Артема, він орендує приміщення та облаштує його у відсотковому відношенні 80 до 20, де 80% становитиме продаж книг, а 20% – продаж сувенірної продукції. Активіст має намір не допустити процес реконструкції у пам’ятці архітектури національного значення, тож планує подати відповідну заяву до департаменту розвитку міської ради, а також зареєструвати петицію за збереження книгарні.

Майбутня кав’ярня спільно з книгарнею

У той же час, як стало зрозуміло з презентації проекту від ГО «Інститут розвитку міста Чернівців», орендарі зовсім не хочуть відкривати бари, ресторани чи інші комерціалізовані заклади. Представники ГО розповіли, що у двоповерховому приміщенні облаштують культурно-мистецький простір під назвою «Міська кав’ярня «Literaturbank». На першому поверсі розмістять кав’ярню зі столиками та одним великим стелажем висотою в 3-4 метри з книгами. Там на кількох полицях будуть видання, які можна обміняти на власні, іншу частину виділять для продажу книг.

Другий поверх призначать для проведення культурних заходів, як от презентацій, літературних читань, музичних вечорів тощо. Кругові сходи збережуть, тож, на превеликий жаль орендарів, на другий поверх буде неможливо дістатися людям з обмеженими можливостями. Взагалі планування приміщення не дозволяє повністю зробити майбутній простір мобільно доступним. Проте у намірах встановити проектор і камери, що дозволить людям чути й бачити все з першого поверху.

Все це звучить і виглядає добре, проте, за словами радниці міського голови Тетяни Шепелько, дозволу на початок будівельних робіт у цьому приміщенні у громадської організації взагалі немає, вони можуть бути надані лише службою з питань охорони культурної спадщини, або ж безпосередньо Міністерством культури. Тож очікуємо, чим завершаться перипетії та що з’явиться врешті на місці славнозвісної «Української книги».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.