Неділя, 28 Квітня, 2024

Майбутнє парків Чернівців: переможці конкурсу з благоустрою парків імені Шевченка, Шіллера та Жовтневого

Майбутнє парків Чернівців виглядає неймовірно яскравим та перспективним, завдяки переможцям конкурсу з благоустрою парків імені Шевченка, Шіллера та Жовтневого. Чернівці, місто, яке славиться своєю культурною спадщиною та архітектурою, тепер отримує ще одну причину для гордості. Останнім часом місто стало центром уваги для професійних архітекторів та дизайнерів, які боролися за право створити унікальну концепцію благоустрою парків імені Шевченка, Шіллера та Жовтневого. І нарешті, переможці конкурсу оголошені! Це авторський колектив з Одеси, який створив неймовірну концепцію комплексного благоустрою парку імені Тараса Шевченка, забезпечивши бережливе втручання в рослинний світ та збереження історичних та культурно-рекреаційних зон. А перемога команди з Чернівців підтвердила таланти наших архітекторів та відкрила нові можливості для майбутнього розвитку парку імені Фрідріха Шіллера та парку Жовтневого, пише chernivtsi-future.com.ua.

Переможець Всеукраїнського архітектурного конкурсу: Комплексний благоустрій парку імені Тараса Шевченка

Пропозиція комплексного благоустрою парку  імені Тараса Шевченка знайшла переможця в авторському колективі з Одеси на Всеукраїнському архітектурному конкурсі, до якого долучилися 15 учасників з різних міст, включаючи Чернівці,  Запоріжжя , Київ та інші, та яке розглянуло журі, оцінивши 8 проєктів.

Учасники архітектурного конкурсу отримали важливе завдання – розробити унікальне рішення, яке відображатиме особливості парку та збереже його цінні насадження.  Під час створення концепції парку детально проаналізовано потреби різних категорій відвідувачів, включаючи групи з малою мобільністю, та забезпечити належний розвиток історичних та культурно-рекреаційних зон.

Переможцем конкурсу став проєкт, авторського колективу з Одеси – Архітектурного бюро SPACE ODYSSEY ARCHITECTS, під шифром 270591 в складі Ганни Чернат, Євгена Черната,  Маї Горшкової та Валерії Полянської. Основною метою проєкту є посилення природності, структури та функціональної насиченості парку Шевченка. У проекті передбачається бережливе втручання в рослинний світ парку, з метою збереження і покращення його стану. 

Архітектори запропонували перетворити стару огорожу парку на зону відпочинку зі зручними сидіннями та лавицями на вулиці Гузара та Федьковича . Перед літнім театром територія буде насаджена молодими деревами, щоб підкреслити фасад театру. Замість пам’ятника радянському генералу Боброву буде місце для відпочинку та майданчик для ігор, а доріжки парку будуть виставлені гранітними плитками, стабілізованим гравієм та резиновим покриттям на бігових доріжках.Садова алея дарує відвідувачам можливість релаксуватися та дізнаватися про видимі функціональні зони парку.  

На території парку запропоновано ряд інших інноваційних рішень, таких як нові арт-інсталяції, сучасні фонтани, спортивні майданчики, зони для пікніків та багато іншого. Всі ці елементи ідеально доповнюють основну концепцію проєкту та додають парку нового життя. Авторський колектив ретельно продумав всі деталі реалізації проєкту, включаючи використання найсучасніших матеріалів та технологій. Відповідно до плану, реалізація проєкту має розпочатися вже найближчим літом.

Завершення конкурсу та визнання переможця є великим кроком у здійсненні мрії багатьох мешканців міста щодо покращення умов відпочинку та дозвілля. Команда авторів-архітекторів з Одеси змогла запропонувати оригінальну та прогресивну концепцію, яка вже зараз збирає багато позитивних відгуків та зацікавленості. Віримо, що реалізація цього проєкту додасть Чернівцям краси та зробить  місто привабливішим для життя та відпочинку.

Команда авторів з Києва отримала 80 тисяч грн та  друге місце за проєкт «Парк стихій». Ідея полягає в тому, щоб створити парк, де кожен знайде свою стихію через чотири основні елементи світу: вогонь, воду, землю та повітря. Це дозволяє відчути гармонію з природою та зануритись у природне середовище. Кожна зона парку відображає певну природну стихію та є оригінальною для відвідувачів.

Компанія LDesign з Києва виграла конкурс проєктів з благоустрою громадського простору та отримала третє місце та премію в розмірі 50 тисяч гривень.Команда складається з таких майстрів своєї справи як Вікторія Качура, Дмитро МазурТетяна Спіранська, Катерина Мацюк, та Андрій Чалий. Цей проєкт був 100% унікальним та привернув увагу журі своєю оригінальністю та інноваційністю.

Пропозицію благоустрою парку Жовтневого 

На бліцконкурсі на найкращу пропозицію благоустрою парку Жовтневого в Чернівцях, талановиті дизайнери та архітектори представили багато оригінальних пропозицій для покращення його вигляду. Перемогу здобула пропозиція 158018, розроблена проєктним колективом у складі колективу є Тимофтій В.П., Семенцов Д.В., Тимофтій Н.В. та Колтунова Д.О. Ділянка для благоустрою обмежена вулицями Комарова, Південно-Кільцевою, Воробкевича та Парковим проїздом. Пропозиція переможця стане основою майбутнього проєкту з благоустрою частини парку.

Краща концепція благоустрою буде використана як основа для подальшого розвитку парку імені Фрідріха Шиллера

Парк імені Шіллера отримав новий вигляд завдяки кращій проєктній пропозиції благоустрою, яка була обрана після проведення конкурсу серед професійних архітекторів та дизайнерів. На цьому конкурсі взяли участь 33 творчі команди з різних куточків України, та журі отримало для розгляду 17 унікальних проєктів.

Метою було знайти найбільш ефективне рішення для благоустрою парку, з увагою до складного рельєфу території. Найкращим проєктом, що отримав перемогу, став проєкт 302827, розроблений авторським колективом із Чернівців, в якому взяли участь Гавриш Вікторія, Мамут-Лесь Олександра, Дроник Максим , Мирешко Михайло та  Мамут Валерія. Цей проєкт був визнаний найкращим та отримав  гонорар у розмірі 70 тисяч грн. Пропозиція стане основою майбутнього проєкту з благоустрою парку імені Фрідріха Шіллера. Конкурс довів, що Україна має багато талановитих архітекторів, готових працювати над важливими проєктами для нашої країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.