Вівторок, 16 Липня, 2024

Будинок-корабель, вигадка архітекторів чи звичайна будівля Чернівців?

Будинок-корабель — це будівля, яка вражає своєю оригінальністю і зручністю, доказуючи існування поєднання корабля і будинку. Дім був збудований у 1908 році, але існують різні історії про його будування і власника, які так і не підтвердились по цей час, пише chernivtsi-future.com.ua.

Справжня історія будівлі

Історія будівлі починається ще в 19 столітті, але по різним даним і у 20 столітті. Місцеві розповідають, що так і не можуть згадати хто побудував дім, і хто фінансував будівництво. Саме через це почали створювати різні легенди і версії першого власника цього чарівного місця.

Найпопулярнішою історією створення будинку, серед місцевих,  стала легенда  про двох братів, які дуже любили море. Один брат став капітаном і подорожував по світу відкриваючи для себе різні нові країни, а другий став фінансистом і все своє життя мав великі статки. Коли вони вийшли на пенсію, не маючи ні родини, ні дітей, вирішили прожити кінець свого життя разом. Жили вони в Австро-Угорській імперії, але шукали місце для будинку по всій Європі. Чернівці дуже сподобались їм і брати вирішили, що саме це місто стане для них прихистком до кінця їх днів і побудували тут відомий будинок-корабель.

Будівля має і другу назву — Шифа, але її більше використовують місцеві аніж туристи, в перекладі з німецької мови шифа означає корабель, що підтверджує легенду про двох братів. Легенд справді дуже багато, але можна виділити лише декілька, які справді схожі на правду.

Ще одна з теорій це схожість дому на славнозвісний “Титанік”, який і став основою будівництва. Ще до 1940-х років, Чернівці, як і вся Буковина були під владою Румунії, тому і місто походило на Європу. В ті часи в знак поваги і пам’яті до загиблих на території Європи будували будинки-кораблі, які символізували океанську легенду. Тому, не виключено, що все набагато простіше, ніж здається.

Цікаві факти

Розташована будівля між вулицями Шолом-Алейхема і Головною, що створює враження, що будівля начебто пливе, бо саме на цих  вулицях є постійний потік транспорту і людей. Стоячи на терасі будинку, можна роздивитись центр міста і споглядати вечірні ярмарки. Недалеко від будівлі знаходиться міська філармонія, в якій ввечері проводяться чарівні концерти, які чутно на все місто. Також, поблизу є центральна і Турецька площі, які додають колориту місту.

Повертаючись в реалії життя і забуваючи про легенди, у будівлі є історія, яка передавалась з вуст у вуста і дійшла аж до 21 століття. Будівництво закінчилось у 1908 році, фінансував його відомий на той час єврей, який хотів створити прихисток для сиріт і малозабезпечених родин. Архітектором став Еліас Папст, тогочасний чернівецький архітектор. Будівництвом займався Юліус Бохнер. 

Будинок став першою не дерев’яною спорудою міста. Напевно, саме через це місцевий шляхтич вирішив сховати свої багатства у підземеллях будинку, але як розповідають місцеві, скарб знайде той, хто розгадає загадку. Але, ніхто так і не можу дати відповідь на питання, що за загадка. 

Офіційні документи так і не збереглися, але як така будівля могла б загубити свою історію у місті, де місцеві обожнюють місце, де живуть.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.