Понеділок, 9 Вересня, 2024

Революціонер у світі ІТ Стівен Возняк – родом з Буковини

Комп’ютери та інноваційні технології одразу після своєї появи швидко набрали популярності у світі. Без комп’ютерів сучасній людині важко уявити своє життя, але мало-хто знає, що справжній геній ІТ-сфери Стівен Возняк – родом із Буковини, пише сайт chernivtsi-future.com.ua

Як людина-співзасновник потужної корпорації Apple пов’язана з нашим краєм та цікаві факти з біографії програміста – читайте у матеріалі нижче. 

Чоловік, який самотужки спроєктував комп’ютери Apple І та Apple ІІ 

Стівен Возняк відомий, передусім, завдяки його роботі у корпорації Apple, одним зі співзасновників якої він став, працюючи спільно зі Стівом Джобсом та Рональдом Уейном. Батьки Стівена Возняка були уродженцями Буковини, однак свого часу емігрували на постійне місце проживання у США після завершення війни. Власне, про це говорить і прізвище айтішника, адже у ті часи воно було доволі поширеним на теренах Буковини.  

Тут, у США, і залишилися жити, тут і навчався (зокрема, в університеті у Колорадо) та робив свої відкриття майбутній революціонер у світі ІТ. 

Однією з найбільших заслуг програміста стала його розробка у сімдесятих роках двадцятого століття комп’ютерів Apple І та Apple ІІ. Сучасні дослідники історії розвитку ІТ стверджують, що саме з цієї події і стартувала так звана “мікрокомп’ютерна революція”. Свою інноваційну розробку Стівен Возняк запатентував у 1976-му році.  

Початок роботи у легендарній корпорації 

1976-й рік був багатим на події у житті Стівена Возняка. У цьому ж році він спільно зі Стівом Джобсом заснували компанію Apple Computer, яка спеціалізувалася на виробництві персональних комп’ютерів.  

Щоправда, не все складалося так успішно у перші час. Для того, щоб заснувати компанію, потрібно було взяти звідкись кошти, яких у молодих та амбітних інноваторів на той час не було. Довелося позичати кошти у батьків, продавати автомобіль та взяти кредит на круглу суму у банку. 

Над першими пристроями Стівен Возняк та Стів Джобс працювали буквально у “гаражних” умовах – для цього використовували приміщення Стіва Джобса. 

З часом бізнес розвивався та розробки сягали нових масштабів, талановиті айтішники із запалом взялися до справи та чимало коштів і зусиль вкладали у свою справу. Це дало свій результат і вже через кілька років частка Стівена Возняка у компанії становила більше двохсот мільйонів доларів – небачений успіх та розвиток. 

Завершення роботи в компанії та подальше життя Стівена Возняка 

Все йшло доволі успішно, однак у житті трапляються неприємні несподіванки, здатні перевернути все з ніг на голову. Так трапилося і у випадку Стівена Возняка – з часом йому довелося відійти від справ, бо талановитий програміст потрапив у жахливу аварію. Чудом йому вдалося вижити.  

Стівен Возняк важко та повільно одужував після цього випадку, тривала реабілітація змушувала його багато часу проводити наодинці із самим собою та думати про сенс життя та про вищу мету. Після того, як програміст оклигав, вирішив і зовсім покинути квітучу справу з розробки комп’ютерів та зосередитися виключно на справах для душі. 

З того часу Стівен Возняк почав займатися творчістю – організацією рок-фестивалів, присвячує своє життя музиці, а також благодійності. Колишній програміст взявся допомагати тим, хто цього потребує, підтримувати молодих людей, які тільки починали свій шлях та шукали себе.  

Щоправда, згодом покликання таки знову нагадало про себе Стівену Возняку. Він заснував нову компанію, яка спеціалізується на захисті баз комп’ютерних даних. 

Окрім успішної кар’єри, багатства та низки розробок, Стівен Возняк також став хорошим сім’янином і батьком шістьох дітей.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.