Четвер, 20 Червня, 2024

Місце, де опановують ІТ: популярні спеціальності Чернівецького національного університету

Чернівці, як і інші великі українські міста, стали чудовим майданчиком для опанування ІТ-сфери – передусім, це забезпечують місцеві виші. Одним з найкращих у плані вивчення програмування став Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який включено до рейтингу вишів DOU, пише chernivtsi-future.com.ua.  

Так, у Чернівецькому національному університеті представлено одразу кілька ІТ-факультетів, на яких навчають майбутніх програмістів. Готують таких фахівців тут на двох відділеннях – Інституті фізико-технічних та комп’ютерних наук та на факультеті математики та інформатики. Здійснимо невеликий огляд головних ІТ-факультетів цього вишу. 

Опанування ІТ в Інституті фізико-математичних та комп’ютерних наук 

Найбільше абітурієнтів, які прагнуть опанувати ІТ-сферу, приваблює Інститут фізико-математичних та комп’ютерних наук. Тут студентів готують одразу за трьома спеціальностями – інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки та комп’ютерна інженерія. На кожному напрямку існують різні навчальні програми та плани, однак загальні ІТ-дисципліни, необхідні для опанування професії, залишаються однаковими для всіх. Серед таких, наприклад, теорія ймовірності, математика тощо.  

Навчаючись тут, студенти вишу опановують роботу з базами даних, особливості комп’ютерної графіки, специфіку штучного інтелекту, програмування мультимедіа. Окрім того, на заняттях майбутні ІТ-фахівці вивчають основи захисту інформації та криптографії. Це, здебільшого, ті навчальні дисципліни, які зосередженні на програмуванні та розвитку логіки. 

Цікавим “бонусом” для студентів Інституту фізико-математичних та комп’ютерних наук є можливість пройти курси дистанційно, адже вони викладені на сайті університету у розділі електронного навчання. Завітавши сюди, можна пройти освітні курси, незалежно від того, чи студент перебуває у стінах вишу, чи ні. 

Варто зазначити, що в Інституті фізико-математичних та комп’ютерних наук при університеті працює низка талановитих викладачів, левова частка яких працює паралельно у сфері ІТ та може навчати студентів, виходячи з власного практичного досвіду. Також в інституті працює кілька спеціалізованих комп’ютерних класів, кілька комп’ютеризованих лабораторій тощо. 

Опанування ІТ на факультеті математики та інформатики 

Факультет математики та інформатики при Чернівецькому національному університеті – ще одне місце, яке найчастіше обирають для себе абітурієнти, які прагнуть поєднати свою професійну діяльність з ІТ-сферою. Факультет представлений шістьма кафедрами і готує фахівців за спеціальностями “Комп’ютерні науки”, “Прикладна математика”, “Статистика”, “Прикладна математика” та “Середня освіта”. 

“Родзинкою” цього факультету є співпраця з ключовими ІТ-компаніями, відомими в Україні та світі. Так, зокрема, йдеться про потужну компанію SoftServe та Yukon Sofware, офіси яких працюють у Чернівцях. Студенти вишу мають змогу проходити практику в офісах цих компаній, а згодом – навіть працевлаштуватися тут. До слова, статистика демонструє, що більшість студентів факультету працевлаштовуються в ІТ-компаніях вже починаючи з 2-3-х курсів навчання.  

На факультеті студенти опановують штучний інтелект, методи аналізу даних та математичного аналізу, особливості роботи операційних систем, мови програмування та розробку веб-додатків. 

Випускники цього факультету – програмісти, аналітики та викладачі. Часто викладачі факультету рекомендують своїх найкращих студентів потенційним роботодавцям та долучають до власних ІТ-проєктів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.