Субота, 18 Травня, 2024

Історія появи Starlink у Чернівцях

Через повномасштабне вторгнення в Україну в різні куточки держави почали надходити партії StarLink – платформи супутникового інтернету відомої компанії SpaceX Ілона Маска. Задля того, щоб допомогти українцям, найвідоміший у світі винахідник направив великі партії обладнання системи, які надійшли і до Чернівців, пише сайт chernivtsi-future.com.ua.  

Як StarLink приїхали на Буковину, чим особливі системи та інші цікаві факти про них – читайте у матеріалі нижче.  

Поява StarLink у Чернівцях: як це було 

Перша партія StarLink надійшла практично з початком повномасштабної війни – на початку березня 2022-го року. В саму ж Україну перші партії прибули вже за чотири дні після початку війни – 28-го лютого. 

Отримавши першу інноваційну станцію, місцеві фахівці одразу ж взялися її випробовувати. Друга станція StarLink надійшла у Чернівці вже за кілька днів після першої, 17-го березня, – цього разу буковинцям передали ще три станції. Чернівецькі фахівці та чиновники схвально відгукнулися на такий “подарунок” від компанії Ілона Маска, адже новітні системи покликані забезпечувати місто та область інтернет-підключенням та зв’язком через супутник навіть у найскрутніші часи.  

Після отримання та тестування систем їх передали у користування місцевій територіальній обороні. 

Чому в українські міста почали надсилати станції StarLink? 

StarLink для України почали передавати практично з перших днів повномасштабної війни. По суті, так у компанії Ілона Маска відповіли на запит міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Міністр звернувся до винахідника зі світовим ім’ям у твітері, де написав, що поки винахідник намагається освоїти Марс, росіяни окуповують українські міста та атакують ракетами наші землі. 

У запиті Михайло Федоров закликав Ілона Маска передати Україні StarLink, щоб українці мали змогу звернутися до притомних росіян, аби ті повстали проти власної влади.  

Винахідник дуже швидко зреагував на повідомлення у твітері і наступного дня відписав Михайлові Федорову, що інноваційний сервіс працює на території України, а все необхідне обладнання привезуть до наших міст вже у найближчі дні. Ілон Маск стримав свої обіцянки – вже 28-го лютого до України прибула перша партія StarLink. 

У компанії пояснили, що така миттєва реакція на потреби українців – це результат кількатижневої роботи компанії над тим, щоб Україна дала дозвіл на розміщення StarLink на своїй території. Щоправда, ціль була дещо іншою – розширити послуги компанії в Європі. 

Чим StarLink корисні для Буковини? 

Проєкт StarLink почали розробляти ще у 2015-му році і вже через три роки вивели на орбіту перші прототипи, а ще через рік – запустили першу групу з кількох десятків супутників. 

У країнах, де запустили StarLink, встановили наземні станції-шлюзи. Вони під’єднуються до супутників, а ті, у свою чергу, передають сигнал на спеціальну тарілку-термінал.  

Передусім, станції StarLink стали корисними для українців у тому, що станції допомагають у роботі військовим. По-друге, система StarLink покликана підтримувати критичну інфраструктуру, сервіси медицини, фінансів та енергетики. Завдяки StarLink населення навіть найменших населених пунктів зможе отримувати безперебійний доступ до інформації та інтернету. 

Також StarLink корисний для журналістів, груп спротиву на окупованих територіях, уряду, аби завжди була змога доносити необхідну інформацію про стан справ в Україні світу. Експерти стверджують, що ані пошкодити, ані зламати такий зв’язок практично неможливо, тож система гарантує безперебійний та надійний зв’язок буковинцям. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.