Понеділок, 20 Травня, 2024

На Буковині відкрили нове «Місто добра»

У Чернівцях відкрили нову будівлю кризового центру для матері та дитини «Місто добра». Далі на chernivtsi-future.

Попередньо центр знаходився в орендованому будинку, втім за той час благодійникам вдалося врятувати від дитячих будинків 700 дітей.

Два роки тому Марта Левченко – засновниця благодійного фонду «Я майбутнє України» поставила перед собою амбітну мету: збудувати власне «Місто добра».

Завдяки небайдужим людям та благодійникам з усього світу, спільними зусиллями вдалося побудувати місце в якому мами-безхатьки, мами-сироти та випускниці інтернатів, мами, розчавлені домашнім насильством і байдужістю, знайдуть прихисток і підтримку.

Наразі в новому будинку є 80 місць для матусь з дітками, величезна кухня, ігрова кімната, бібліотека, подвір’я з дитячим майданчиком.

Про цінності

«Головне – це розвиток. У центрі  матусі стають успішними. Вони проходять реабілітацію з психологом та різноманітні курси для того, щоб вийшовши з «Міста Добра», могли бути незалежними та вміли забезпечувати себе і дітей», – розповіла благодійниця Марта Левченко.

Жителі цього центру – жінки з важкими долями. Свою історію розповіла одна з матусь, що проживає в «Місті добра». Інна приїхала з чотирма дітками зі Львівської області. Її чоловік пив і наразі лікується в реабілітаційному центрі. Через проблеми з орендованою квартирою, дітей в Інни вилучили. Тепер мама разом з дітками в безпеці.

Інна зазначає, що тут стала сильнішою, вчиться доглядати за дітками, вишивати та писати.

«Марта старається, щоб у мене була освіта і щоб я могла навчити дітей. У мене був опікун-педофіл. Тому дитинство я провела закритою у кімнаті. Не мала змоги вчитися», – розповідає мати. 

Хто може звернутися за допомогою

«Потрапити до нас може кожна жінка, яка потребує допомоги. Вона може сама зателефонувати, розповісти свою історію і ми її приймаємо. Також до нас можуть телефонувати небайдужі люди, які просять допомогти жінкам» , – додає Марта.

Вона зауважила, що конкретного часу перебування в центрі немає. Це може бути як пів року, так і два роки. Все це є індивідуальним для кожного. В центрі працює психолог. Він, спілкуючись з жінками,  дивиться чи готові мами рухатися далі, шукати роботу, самостійно вести певні домашні справи, належним чином доглядати за дитиною.

«У нашому центрі є такі мами яким всього 14-16 років і їх треба вчити як доглядати не тільки за дитиною, а і за собою. Навчити відповідальності.
Є такі мами які мають психологічні травми і з ними теж потрібно працювати», – звертає увагу Марта Левченко.

Марта додала, що у кризовому центрі також мешкають дві бабусі, які стали бабусями діткам, що тут живуть.

Попереду у благодійників дуже багато планів. Зокрема,  вони хочуть зробити «Місто добра» повністю автономним: встановити сонячні батареї, щоб не залежати від комунальних послух. Також планують збудувати  такий же центр у Львові та Києві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.