Четвер, 25 Квітня, 2024

Архітектурне мереживо Чернівців

Кожного дня ми кудись біжимо: поспішаємо на роботу, навчання, зустрічі. У круговерті життя люди звикли дивитися під ноги. Але варто зупинитися на мить та підняти очі: у якому чудовому місті ми живемо! Важливо іноді залишати позаду щоденні турботи та подивитися на такі звичні вулиці новим поглядом. Повірте, можна побачити те, на що раніше ніколи не звертали уваги. Чернівці помережані архітектурними витворами: барвисті мозаїки, кольорові фрески, витончена ліпнина. Недарма наше місто називають «маленьким Віднем», пише chernivtsi-future.com.ua.

Найбільше архітектурних шедеврів у серці Чернівців – центрі міста. Увагу туристів привертає приміщення обласного музею, який розташований поблизу центральної площі. Мова піде саме про нього. 

Екскурс у минуле

 Музей спорудили у 1900 році за проектом Хьюберта Гесснера. Будинок створено у стилі модерн, в традиції віденської сецесії.

Головною окрасою споруди є майолікове панно, створене у 1904 році. На панно зображена міфологічна композиція, яка уособлює Австро-Угорську імперію за часів правління Франца Йосифа. Чи замислювалися ви колись, яке значення має це зображення?

Дванадцять образів Олімпійських богів символізують дванадцять провінцій імперії. Як відомо, кожен бог має свій характер, наділений певними властивостями і відіграє свою роль у міфології. Цікава деталь: особливості регіонів схожі на особливості богів, які вони символізують. Науковці впевнені, що персонажі розташовані саме у такій послідовності невипадково.  Ліворуч від центру під покровом крил імперського орла – найголовніші боги: Юпітер та Юнона. Юпітер уособлює ерцгерцогство Верхня Австрія. Його дружина, одягнена у білі шати, є покровителькою успіху. У руках Юнона тримає плющ, це є символом єдності усіх провінцій.

Цікаво, що митець зобразив богів не канонічно, а переосмислив їхні образи. На даху гордо величаються дві жіночі скульптури. Варто також придивитися і до деталей: вікна прикрашені ліпниною, а ковані вхідні двері декоровані рослинним візерунком. Недалеко біля входу – скульптури двох орлів, які наче спостерігають за перехожими. Дослідники стверджують, що панно та інші архітектурні елементи гармонійно поєднують у собі всі елементи сецесії.

Приміщення також таїть в собі багато цікавинок: величні колони у вестибюлі, вікна-вітражі, мозаїчна підлога, мармуровий камін. А в тім, ви самі все побачите. Обов’язково зазирніть, не пошкодуєте!

Мистецький Олімп 

Обласний художній музей у цьому приміщенні був створений у 1988 році. Тут зберігається багато експонатів з народного та декоративно-прикладного мистецтва, а також картини художників. Усе це якнайкращим чином репрезентує дух Буковини. У музеї проводяться майстер класи з писанкарства та вишивання, творчі зустрічі та мистецькі зібрання. Маєте чудову нагоду, щоб поринути у минуле, ознайомитися із сучасним та відчути себе частиною прекрасного.

Отож чернівчани та гості міста, гуляючи поблизу Центральної площі, потрапляють просто під Олімп! Варто просто зупинитися на мить…

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.