Субота, 18 Травня, 2024

Проблеми ІТ-сфери в Чернівцях

ІТ-сфера в Чернівцях постійно перебуває в стадії невгамовного розвитку. Зокрема йому сприяє діяльність безлічі ІТ-компаній у місті. Їх є більше десяти: майже дві тисячі ІТ-спеціалістів у Чернівцях мають можливість працевлаштування на добреоплачуваній посаді. Проте, незважаючи на це, саме ця галузь є доволі проблемною у місті, пише chernivtsi-future.com.ua. На це впливає низка факторів, які ми розглянемо у цій статті.

Фактори, які впливають на розвиток ІТ-сфери в Чернівцях

Наразі ринок ІТ у місті не є достатньо сильним та розвиненим. Безліч ІТ-спеціалістів Чернівців зазвичай працюють у на фрілансі, виконуючи замовлення іноземних клієнтів.

Цьому сприяють також кількість професіоналів високого рівня. Насправді знайти справжнього спеціаліста не так і просто, адже переважна кількість фахівців володіють середнім або низьким рівнем. Саме тому один із вищих навчальних закладів Чернівців: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича старається запроваджувати нові методики та технології, а також вдосконалювати освітню систему власне в ІТ-галузі, щоб кількість професіоналів зростала з кожним роком. Проте на цьому етапі виникає і наступна проблема: недостатня кількість викладачів, які б змогли опанувати нові технології та навчати студентів. Це пов’язано не лише з віком педагогів, але й з банальною відсутністю охочих опановувати нові та сучасні знання.

ІТ-індустрія за останні декілька років зазнала багатьох змін та вдосконалень. Проте його її розвитку сприяють самі люди та їхнє бажання розвиватися. Наразі в Чернівцях не так багато є продуктивних компаній, висококваліфікованих ІТ-спеціалістів. Проте у місті є всі можливості та умови для того, щоб створити комфортний ІТ-простір для жителів та пропонувати свої послуги клієнтам із різноманітних куточків світу.

У порівнянні з іншими українськими містами, Чернівці мають середній показник розвитку ІТ-сфери. Переважна кількість працівників у цій галузі є випускниками та студентами вищих навчальних закладів Чернівців. Для роботодавців це недостатня кількість фахівців, саме тому часто для роботи запрошують спеціалістів з інших міст, які володіють набагато більшим досвідом у ІТ-галузі.

В області нараховано до двадцяти потужних ІТ-компаній, частина з яких є іноземними. Проте переважно це невеликі аутсорсингові фірми, де задіяно до п’ятдесяти працівників.

Основними проблемами у місті в ІТ-сфері є такі: міграція найкращих співробітників, низький рівень необхідної додаткової освіти в області та повна від тут гість регулярного нетворкінгу. Проте, щоб вирішити ці проблеми, в Чернівцях розпочинають з найменшого: організовують низку корисних заходів, відкривають приватні школи та курси в напрямку ІТ-галузі.

Деякі компанії в Чернівцях, щоб покращити розвиток кадрів та вміння працівників, часто відправляють співробітників у відрядження або оплачують онлайн-курси. Наприклад, зараз надзвичайної популярності набирає дистанційне навчання. За його допомогою у кожного є можливість покращити свої здібності, не покидаючи місця праці. Навіть студентам дають можливість реалізувати свої вміння на практиці в ІТ-компанії.

Перспективи розвитку ІТ-галузі в Чернівцях

Чернівці, на думку багатьох фахівців, є доволі перспективним містом у сфері ІТ. Зокрема є безліч факторів, які сприяють цьому:

  •  комфортне місце розташування: близько до кордону з ЄС;
  • порівняно недорогий рівень життя;
  • у Чернівцях є транспортне сполучення з іноземними країнами, зокрема діючий аеропорт, що нерідко приваблює клієнтів із різноманітних країн;
  • наявність потужних навчальних закладів, які готують спеціалістів в ІТ-сфері;
  • діяльність багатьох могутніх ІТ-компаній, як і українських, так і іноземних;
  • власні центри розробки, що дозволяє фірмам пропонувати власний продукт та послуги;
  • у Чернівцях регулярно організовують низку заходів, які сприяють розвитку ІТ-сфери у місті. Безліч початківців та фахівців мають можливість постійно вдосконалювати власні знання та навички, а згодом реалізовувати їх на практиці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.