Субота, 20 Квітня, 2024

Особливості архітектури Чернівців

Чернівці – одне з найбагатших на чудові архітектурні пам’ятки міст України, його за правом називають “перлиною архітектури”, пише сайт Чернівці Майбутнього. У нашому місті – понад шість сотень сакральних пам’яток архітектури, що перебувають на державному обліку, і ще понад десяток пам’яток мають важливе загальнонаціональне значення.

Багато років історики досліджують архітектурні особливості нашого міста і зуміли виокремити головні риси архітектури перлини Буковинського краю. Що відомо про особливості чернівецької архітектури – читайте в нашому матеріалі.

Загальні риси чернівецької архітектури минулих століть

Головна архітектурна “родзинка” Чернівців – це так зване “старе місто”, що являє собою цілісний архітектурний ансамбль – майже недоторканий, як кажуть сучасні історики. Сформувалась архітектура «старого міста» наприкінці дев’ятнадцятого – на початку двадцятого століття.

Сучасні історики виокремлюють два головних періоди в розвитку архітектури нашого міста, межею яких є 1840-ві роки. Перший період розвитку архітектури характеризується стійким пануванням класицизму, що було особливістю архітектури тогочасних європейських країн.

В 1840-ві роки, в перехідний етап архітектурного розвитку Чернівців, в архітектурі нашого міста починають простежуватися риси італійського ренесансу і поступовий відхід від рис класицизму. Це можна чітко побачити в будівлі чернівецької ратуші, де фасад споруди було вирішено в стилі класицизму, а головна окраса – вежа – вирішена в стилі італійського ренесансу.

Другий період розвитку архітектури Чернівців – це друга половина дев’ятнадцятого століття. Його можна охарактеризувати пануванням еклектики в архітектурі, в спорудах того часу з’являються риси пізнього класицизму, неоренесансу та необароко. Найяскравіша архітектурна пам’ятка того часу – Резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації, яка сьогодні за правом вважається головною архітектурною окрасою нашого міста і головною окрасою нашого міста, перлиною його архітектури.

Чернівецька архітектура кінця 19-го – початку 20-го століття

Цікавим в розвитку чернівецької архітектури є період на зламі дев’ятнадцятого-двадцятого століть, коли в європейській архітектурі панував стиль модерну, який в той час на теренах Австро-Угорщини (куди входила і Буковина) називався сецесійним. Той час яскраво увійшов в історію нашого міста і назавжди нам запам’ятається, адже без архітектурних споруд того часу неможливо уявити сучасне місто Чернівці.

Всі архітектурні пам’ятки чернівецького середмістя того часу належать проєктам учнів-послідовників популярного в той час архітектора з Австрії. Зокрема, серед цих архітектурних пам’яток, зведених в той час, найвідомішими стали будівля залізничного вокзалу, дирекція ощадних кас, готелі «Брістоль» та «Золотий Лев» тощо.

Вже з двадцятих років двадцятого століття архітектура Чернівців характеризується стилем ар-деко та конструктивізмом.

Загалом, кожен період розвитку архітектури нашого міста має свої неповторні і унікальні особливості, відображені в головних спорудах Чернівців, що сьогодні прикрашають всю Буковину і приваблюють туристів з різних куточків України та Європи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.