Четвер, 12 Вересня, 2024

IT переїзд до Польщі: з якими труднощами може зіткнутися IT-компанія

З перших місяців війни IT-бізнес задумався про те, як вийти на європейський ринок, стати ближчим і безпечнішим для замовника, відкрити компанію в країні та диверсифікувати команду. Так IT-компанії змогли б уникнути зриву проектів через воєнні дії та проблеми з електроенергією.

За результатами опитування IT Ukraine Association за кордон релокували вже 42% українських IT-компаній. Для тих, хто думає про релокейт, але все ще не ухвалив рішення, IT-юристи розповіли про труднощі, з якими доведеться зіткнутися. Як приклад взяли Польщу як найпопулярнішу локацію.

1. Тривалий банківський комплаєнс

Після реєстрації компанії потрібно відкрити корпоративний банківський рахунок. Але, перш ніж це станеться, доведеться пройти внутрішній банківський аудит. Процедура займає до 7 місяців, і протягом цього часу ви не зможете приймати платежі. Причиною такого тривалого аудиту є відсутність резидентства Європейського Союзу. З цієї причини громадяни України, які відкривають рахунки для ведення бізнесу в європейських країнах, перевіряються за суворішими критеріями.

Влітку 2022 року IT-юристи Stalirov&Co відкривали офіс у Польщі для харківської IT-компанії, банківський комплаєнс зайняв 3 місяці.

2. Дороге бухгалтерське обслуговування

Бухгалтерський облік у Польщі необхідно вести безперервно, польською мовою та злотими. Тому український бізнес підписує договори на бухгалтерське обслуговування із польськими бухгалтерами. Але будьте готові до того, що послуги бухгалтерського провайдингу коштують значно дорожче, ніж в Україні. Наприклад, вартість щорічного аудиту – від 2500 EUR; щоквартальної звітності – від 600 EUR та щомісячної звітності – до 200 EUR.

3. Оподаткування вище, ніж в Україні

Український IT-бізнес звик оформляти співробітників як ФОП та сплачувати 5% єдиного податку та 22% фіксованого єдиного соціального внеску. У Польщі ставки податків вищі. Якщо IT-фахівець реєструється приватним підприємцем, він сплачує за ставкою від 8,5 до 12%, залежно від виду послуг. Також IT-спеціаліст повинен сплачувати внесок на соціальне та пенсійне страхування (ZUS) та інші соціальні платежі, які у перші 6 місяців роботи становитимуть близько 70 EUR, а потім підвищуються до 200 EUR на місяць.

Але українські IT-компанії, які переїхали до Польщі, можуть продовжувати сплачувати податки в Україні, а отже податкове навантаження тимчасово залишиться незмінним. Про це у червні повідомили у Міністерстві фінансів Польщі. Такі умови діють, доки в Україні триває форс-мажор. Але ми радимо одразу розраховувати навантаження з урахуванням польських податкових ставок, щоб уникнути неприємних фінансових сюрпризів.

Автор статті: Валерій Сталіров, CEO компанії IT-юристів Stalirov&Co

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.