Четвер, 28 Березня, 2024

Найкращі пам’ятки архітектури Буковини

Буковина – один із найбільш мальовничих регіонів України, відомий своєю споконвічною історією, неймовірними природними надбаннями, а також надзвичайними історичними пам’ятками, безліч яких збереглись до наших часів та мають важливе значення. Безліч туристів щорічно відвідують Буковину, щоб поринути в неймовірну атмосферу та велич історичних місць, пише chernivtsi-future.com.ua.

Пропонуємо вам детальніше ознайомитися з найкращими історичними пам’ятками Буковини.

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації

Однією з найбільш видатних пам’яток архітектури Буковини є Резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації. Це видатна пам’ятка, яка розташована на території міста Чернівці. 

Резиденцію засновано ще у 1882 році за працями архітектора Йозефа Главка. Зараз будівлі резиденції використовує Чернівецький національний університет. Пам’ятка має велике національне та історичне значення, у 2011 році її включили до переліку Світової спадщини. В Україні будівля входить у список семи чудес держави.

Це так звана візитівка Чернівців, кожен відвідувач міста бажає потрапити у цей неймовірне місце, яке славиться своєю історією, силою та могутністю.

Резиденція складається з трьох основних споруд, які будували впродовж вісімнадцяти років. Також пам’ятка є єдиною в Україні навчальним закладом, який внесено до списку ЮНЕСКО.

Майстерність, велич та красу будівлі відзначили на світовій виставці, яка відбулася в Парижі. Саме тому невеличке місто Чернівці прославилось на цілий світ завдяки такій могутній історичній пам’ятці. Крім цього, варто відмітити не лише зовнішню красу резиденції, але й її середину, адже мармурова зала вважається однією х найгарніших у цілій Європі.

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації є найбільш відвідуваним місцем у Чернівцях, саме тому вважається найкращою історичною пам’яткою Буковини.

Музично-драматичний театр

Чернівецький музично-драматичний театр є ще однією з найпопулярніших історичних пам’яток Буковини. Зовні театр відрізняється від традиційних, які розташовані практично в кожному українському місті. Саме це додає родзинки самій споруді, та й Чернівцям.  Не лише краса театру, але й велика та неймовірна площа, яка розташована навпроти неї, приваблює багатьох відвідувачів міста. Це чудове місце для відпочинку та прогулянки.

Чернівецький театр побудували на початку двадцятого століття за вимогою місцевої інтелігенції. Його спорудили на місці колишнього лісу, а площу облаштували так, аби вона гармонійно доповнювала кольори, форми та розміри головної споруди.

Ще у 1980 році театр імені Ольги Кобилянськоі отримав статус пам’ятки архітектури національного значення.

Цікавим є факт, що Чернівецький театр має брата-близнюка в німецькому місті. Проєктанти продали креслення театру поки місцева влада шукала кошти на його будівництво. Саме тому у Фюрті розташована ідентична будівля.

Хотинська фортеця

Чи не найвидатнішою пам’яткою архітектури на Буковині є Хотинська фортеця. Це справжня історична пам’ятка національного значення, є символом могутності та сили України. 

Хотинська фортеця збереглася до наших днів, хоч і була збудована ще під час правління Володимира Святославовича. Це видатне місце здавна славиться своєю неймовірною історією, цікавими фактами та легендами. Саме тому безліч туристів не лише з України, але й зі всього світу вписують Хотинська фортецю у перелік must-visit. 

На території Хотинської фортеці щорічно відбуваються цікаві заходи, а також проводяться зйомки фільмів. Наприклад, стрічки «Захар Беркут», «Три мушкетери», «Тарас Бульба» та багато інших було знято на Буковині.

Хотинська фортеця є єдиною в Україні, яка розташована на низовині, вона неприступна та надзвичайно міцна, адже витримала низку нападів та облог і практично в чудовому стані збереглася дотепер. 

Костел Серце Ісуса

Визначною пам’яткою Буковини вважають і костел Серце Ісуса, який збудовано ще в 1894 році. Це монастирський комплекс, з унікальним костелом проєкт якого розробив Йозеф Ляйцнер.

Костел побудований на кшталт найкращих готичних будівель, йому притаманні всі риси цього напрямку: стрункі форми, надзвичайно витончений та делікатний інтер’єр, а також різнокольорові вітражі.

Костел розташований у Чернівцях, зараз виконує роль Державного архіву регіону. Хоч і раніше костел був підпорядкований Православній церкві. 

Це унікальна історична пам’ятка, яка відрізняється з-поміж інших своєю красою та атмосферою. 

Миколаївський кафедральний собор

Кафедральний Собор святого Миколая є найкращим уособленням румунської національної традиції на теренах Буковини. Цей храм споруджено у 1939 році, зараз він є однією з найпопулярніших та найкрасивіших пам’яток культури в Чернівцях. 

Румунський стиль собору передає його зовнішній вигляд: світлі кольори, кручені бані церкви, а також витончені деталі та фігури. Це один із небагатьох храмів Чернівців, який не закривали під час радянської доби. Тобто з початку відкриття у соборі не переривалися богослужіння. 

Це також дозволило зберегти унікальний інтер’єр храму, старовинні ікони та вітражі. Відвідувачі собору мають чудову можливість побачити стародавні мощі мучеників, образи, кадила, підсвічники та багато іншого церковного спорядження.

Миколаївська церква

Миколаївська церква також входить у перелік найкрасивіших історичних пам’яток Буковини. Це єдиний храм, який зберігся до наших днів ще з молдавсько-турецької добі у своєму первісному вигляді. Її збудували ще у 1607 році, стиль храму повністю відповідає тогочасним старовинним тенденціям. Це унікальна пам’ятка не лише Чернівців, але й України.

Храм часто називають «козацьким», адже за легендами у ньому молилися українські гетьмани: Петро Сагайдачний та Іван Мазепа. Також є чутки, що саме в Миколаївській церкві відспівували сина Богдана Хмельницького.

Це унікальне місце, яке вже безліч поколінь зберігає свою таємничу історію, неймовірну атмосферу та велич.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.