П’ятниця, 19 Квітня, 2024

У Чернівцях сквер біля Соборної площі отримав назву Дня вишиванки

У Чернівцях сквер, який розташований позаду монумента Перемоги 1941-1945 рр. біля Соборної площі отримав назву сквер Дня вишиванки. За таке рішення проголосували місцеві депутати, повідомляє Чернівецька міська рада. Далі на chernivtsi-future.

Рішення про перейменування скверу подали засновники свята, а комісія на засіданні це підтримала. Одна із засновниць Дня вишиванки Леся Воронюк повідомила, що свято це почалося зі студентської акції і переросло у світовий масштаб. Тепер День вишиванки відзначають у більше ніж 100 країнах світу. А заснували свято на історичному факуультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича, корпус якого розташований поруч із цим сквером, тож саме його перейменування є досить символічним. 

Галина Абрам’юк, яка є авторкою проєкту, повідомила, що цей сквер у місті раніше був не надто популярним і на нього ніхто не звертав уваги. Тому тепер з такою назвою і відповідним оформленням він стане справжнім магнітом для туристів. 

Як облаштують сквер Дня вишиванки у Чернівцях

У сквері Дня вишиванки планують викласти бруківку з зображенням українського орнаменту, зробити підсвітку та поставити нові лавочки. 

Ініціаторами створення такого скверу та його облаштування виступили засновники свята вишиванки та організації “Всесвітній день вишиванки” Олександр Ткачук, Михайло Павлюк, Оксана Добржанська, Сергій Бостан та Леся Воронюк. Цього року у Чернівцях відсвяткували 15 років від дня заснування Всесвітнього дня вишиванки. Відзначали свято у травні і тоді ж організували багато різних заходів. 

Однією з ідей, яку організатори вирішили втілити, стала зміна назви скверу біля факультету історії, політології та міжнародних відносин, де був заснований День вишиванки. Раніше цей сквер не мав жодної назви, тому для туристів і самих чернівчан буде набагато краще, якщо всі знатимуть про нього як про сквер Дня вишиванки. 

Зазначається, що сквер не лише просто перейменують, а й відповідно облаштують. Тут будуть облаштовувати українські орнаменти або візерунки з буковинською вишивкою. Це може бути бруківка з орнаментом або квітковий орнамент. Щоб втілити такі ідеї у сквері, звісно потрібний дозвіл від міської ради. Організувати облаштування скверу зможуть вже наступного року якщо департамент міста це дозволить та виділить кошти. 

Якщо будуть відповідні дозволи та виділять кошти, у сквері планують створити підсвітку, поставити нові лавочки та загалом облаштувати все у буковинському стилі, не порушуючи архітектури старого міста. Леся Воронюк також зазначає, що чудово було б облаштувати сквер так, щоб на його території можна було проводити культурні події. 

Сквер на Соборній площі у Чернівцях: що відомо

Сквер розташований позаду Кафедрального собору Святого Духа і поступово він переходить у Соборну площу, яка колись називалася Австрійською. Ця площа є найбільшим майданом нашого міста, на якому зараз, як і раніше влаштовують ярмарки та гуляння, встановлюють новорічну ялинку.  Тут також розташований монумент Перемоги 1941-1945 рр. У самому сквері чернівчани люблять відпочивати, читати, спілкуватися та просто приходити на відпочинок. Цей сквер досить затишний, у ньому є багато лавочок, вдень тут люблять відпочивати студенти в перервах між парами. 

Тож сподіваємося, що скоро цей сквер стане ще гарнішим та привабливішим і відпочивати у ньому буде приємніше. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.