Компанія «SoftServe» – одна з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Східній та Центральній Європі, що працює на аутсорсі. Загалом тут близько п’яти тисяч працівників, офіси розташовані по всьому світу, головні – у Львові та Остіні (США). У компанії кажуть, що більше орієнтуються на закордонних клієнтів. Український замовник може дозволити собі винайняти спеціаліста у штат, а за кордоном це менш вигідно, тому там частіше звертаються якраз до ІТ-корпорацій. Дізнайтесь деталі на chernivtsi-future.
Умови роботи і професійна база
У Чернівцях «SoftServe» займає майже сім поверхів будівлі колишнього заводу «Кварц». Є тут не лише розробники програмного забезпечення та веб-розробники, а й тестувальники, бізнес-аналітики, проект-менеджери (або менеджери проектів), рекрутери та HR-менеджери. Цікаво, що існують також HR Business Partner, які виступають в ролі кар’єрних радників і консультують щодо питань професійного росту. Вони можуть підказати айтішникам, як досягти того чи іншого рівня, а також допомогти із зовнішніми сертифікаціями, які визнаються на міжнародному рівні. Перша спроба їхнього проходження для працівників «SoftServe» безкоштовна.
Щодо проектів, якими займається чернівецький «SoftServe», директорка Марина Грушко розповідає, що є дуже багато цікавих завдань у сфері охорони здоров’я, освіти тощо. Займаються і технологіями, де використовують штучний інтелект. Наприклад, нещодавно компанія створила програму «Tustan AR». Це віртуальна копія стародавньої карпатської фортеці в Тустані. Ви можете скачати собі аплікацію на телефон, і, практично в режимі реального часу, на руїнах, які зараз там є, побачити, якою була та фортеця дуже багато років тому.
На думку директорки, «SoftServe» – найкращий роботодавець. Це неодноразово підтверджували і авторитетні онлайн-ресурси «DOU» та «Aon Hewitt». Щодо робочого дня, то усе залежить від проекту та того, як ви працюєте. Загалом робочий день триває вісім годин, проте якщо ви добре зробили свою роботу і вирішили піти додому раніше – ніхто вам нічого не скаже. Головне – бути щодня присутнім на переговорах із замовником та зібраннях команди проекту, які можуть відбуватися у різний час. Таким чином, графік може бути «плаваючим».
Додаткові «плюшки» для працівників
Пані Марина говорить, що у «SoftServe» бережуть природні ресурси. Тому, зокрема, просять усіх гостей і працівників не забувати закривати крани. Бережуть й електроенергію. Також тут сортують сміття, є спеціальні баки для паперу, для пластику, для скла. А ще підтримують екологічно чистий транспорт – у «SoftServe» є власна велопарковка. Також у компанії є тренажерний зал та спорт-рум із настільним тенісом, більярдом і настільним футболом.
У компанії є IT Academy, набір на безкоштовні курси з різних мов програмування тут проводять постійно. Їх розклад можна переглянути на сайті «SoftServe». Аби стати студентом, необхідно пройти технічне тестування, тест з англійської мови та співбесіду з технічним експертом. Близько 80% випускників курсів працевлаштовують у компанію.
Окрім цього, є багато розважальних заходів для працівників. Різноманітні майстер-класи. А кожну другу п’ятницю липня святкують день компанії.