Четвер, 25 Квітня, 2024

Чим займається перший та єдиний ІТ-кластер у Чернівцях

Вперше українські ІТ-компанії об’єднались у кластер в 2010 році у Львові, а на сьогодні такі організації діють у багатьох містах України: окрім Львова, це Харків, Луцьк, Черкаси, Одеса, Київ, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця, Миколаїв, Тернопіль, Конотоп та інші. Звичайно, серед них є і Чернівці. У Чернівцях перший ІТ-кластер розташовується у новоствореному центрі буковинських інноваційних технологій ім. Й. Шумпетера – «Сluster bit», у частині приміщення колишнього тролейбусного депо, що на проспекті Незалежності. Далі читайте на chernivtsi-future.

Концепція роботи кластера

Як розповідає керівник чернівецького ІТ-кластера Юрій Пасічник, ідея створення такого інноваційного центру виникла ще у 2015 році. Це був перший момент, коли він зрозумів, чого не вистачає місту і що в ньому можна підсилити. Після цього почалася робота. Тепер же є розуміння, куди рухатись, що потрібно розвивати, які напрямки і галузі є перспективними для Чернівців. Бо в кожного міста є свої концепції: у міста-мільйонника одна, у Чернівцях – інша концепція розвитку.

Наразі кластер в Чернівцях об’єднав 15 найбільших та найперспективніших компаній та стартап-проектів міста, що спрямовують свою спільну діяльність на розвиток Чернівців.

За словами співорганізатора проекту Андрія Гев’юка, метою ІТ-кластера є об’єднання зусиль для розвитку інноваційних технологій, створення сучасної інноваційної інфраструктури у Чернівцях та регіоні, популяризації стартап-руху, підвищення інвестиційної привабливості підприємств ІТ галузі.

кластер

В рамках роботи підписано меморандум з міською радою щодо співпраці. Підписанти меморандуму заявляють про готовність взяти на себе спільні зобов’язання щодо здійснення взаємної організаційної та інформаційної політики у сфері розвитку ІТ та інноваційних стартапів у Чернівцях, обміну наявною у їхньому розпорядженні інформацією з цих питань, проведення спільних консультацій, науково-практичних конференцій, семінарів, залучення учасників ІТ-кластеру до розробки окремих модулів програмних продуктів з соціальних, суспільно значимих для міста проектів тощо.

Спрямування чернівецького об’єднання

Проекти кластера спрямовані на соціально важливі для ІТ-індустрії галузі: освіта, право, інфраструктура, промоція. Щодо освіти, у рамках проекту IT Future IT-спеціалісти з компаній-учасників кластера відвідують школи і розповідають учням про особливості своєї професії, заохочуючи старшокласників і самим вивчати інформаційні технології. Чернівці – це місто студентів, тож є прагнення сприяти впровадженню нових технологій, починаючи зі шкіл. Також багато уваги приділяється програмам для дівчат.

Інший напрямок – позиціонування Чернівців. Представники кластера хочуть, щоб і чернівчани, і гості, і клієнти більше знали про унікальну історію та професійні можливості нашого міста.

Важлива сфера дій – місто та інфраструктура, створення комфортних умов для роботи і життя айтішників у Чернівцях. В маленьких містах мало хто акцентує увагу саме на ІТ, не розуміючи величезних перспектив. Головна перевага – для успішної роботі в цій сфері не потрібно залишати своє місто. Навпаки, об’єднуючись, можна розвивати Чернівці, робити його більш привабливим і для мешканців, і для туристів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.