Вівторок, 19 Березня, 2024

Віддалений робочий стіл не лише на Windows – яка альтернатива?

Чи не Віндовсом єдиним! Саме під таким девізом останнім часом користувачі віддалених робочих столів Windows мігрують свої робочі проекти на безкоштовні дистрибутиви Linux. Головні причини, звичайно ж, дорожнеча ліцензій операційної системи Windows, а також політика їхньої дистрибуції. Особливо, якщо проводити паралель із дистрибутивами Лінукс, які, у свою чергу, поширюються на безоплатній основі. Саме тому ми розглянемо найпопулярніші графічні оболонки для ОС Linux. Кожна графічна оболонка має своє застосування. Якщо вибрати правильну графічну оболонку саме для потреб користувача, це допоможе значно збільшити продуктивність їх обох.

Часто хостингові провайдери пропонують попереднє встановлення графічних оболонок на своїх VPS – https://hyperhost.ua/ru/vps-vds, але нічого не заважає взяти чистий сервер і встановити на нього саме оболонку, що вам сподобалася. Розглянемо найпопулярніші варіанти:

  1. GNOME. GNOME 3 є одним з найбільших проектів серед конкурентів. GNOME є середовищем за умовчанням у багатьох основних дистрибутивах Linux, таких як CentOS, Fedora, Ubuntu. GNOME є зручним дистрибутивом у тому випадку, якщо користувач вже знайомий із середовищем Linux, тому добре підходить для просунутих користувачів. Хоча для нових користувачів інтерфейс цієї оболонки за замовчуванням може бути трохи незрозумілим. Деякі дистрибутиви Linux розробили GNOME для нових користувачів Linux, наприклад Zorin OS. Вона дуже подібна до Windows, але все ще є продуктом GNOME.
  2. KDE Plasma. Наступна в нашому списку — одне з найкрасивіших, багатофункціональних та настроюваних середовищ — KDE Plasma. Розробка KDE була розпочата у 1996 році. Його перша версія була випущена у 1998 році. Plasma це дуже зручна оболонка для робочого столу на базі Linux. Якщо ви переходите з Windows на Linux, KDE Plasma зробить перехід плавним та легким. Звикнувши до цієї оболонки, ви дізнаєтеся, що можна налаштувати кожну частину робочого столу.
  3. Cinnamon. Протягом тривалого часу Cinnamon був основним оточенням робочого столу для новачків, які вперше знайомляться з Linux. Якщо GNOME і Unity трохи лякали нових користувачів Linux, Cinnamon полегшував процес освоєння, надаючи простий і зрозумілий робочий стіл. Також варто відзначити, що робочий стіл Cinnamon розроблений девелоперами Linux Mint.
  4. Xfce. Це одна з найкращих оболонок для старих комп’ютерів. Вона проста, легка та швидка. Більшість дистрибутивів Linux, створених для роботи на старому устаткуванні, використовують за промовчанням Xfce. Якщо ви хочете запустити Linux на старому комп’ютері, спробуйте Xfce. До речі, хоч однією з особливостей Xfce є те, що він може плавно працювати на старому обладнанні, але це не означає, що він не працюватиме на сучасних комп’ютерах.

Підсумовуючи все описане, можна сказати, що це лише мала частина дійсного великого світу графічних інтерфейсів під Лінукс, тому кожен тут зможе знайти щось саме під свої потреби.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.