Субота, 18 Травня, 2024

Віршовий мурал у Чернівцях: Пауля Целана вшанують цитатою на стіні

Стінописи поступово заповнюють вулиці Чернівців, з’являючись у самих несподіваних місцях: двориках, тунелях, стінах культурно-мистецьких закладів, арт-просторів тощо. Мурали вже перестали когось дивувати чи впливати на настрої містян негативно. Саме тому існують проекти, що ініціюють розпис чернівецьких стін різноманітними картинами, портретами відомих буковинців, їхніх творів і таке інше. Існує навіть чимало непрофесійних художників, які лише хочуть висловитися за допомогою фарби, через що креативні та унікальні малюнки пестрять містом. Більш детально читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua“.

Нещодавно з’явилася інформація, що зовсім скоро Чернівці поповняться ще одним стінописом, присвяченим Паулю Целану, поету, перекладачу та мистецтвознавцю, який жив і творив у нашому місті. У сквері на вулиці Головній є пам’ятник австрійського митця, і тепер позаду нього на стіні будинку з’явиться ще й цитата з його вірша. Таким способом містяни хочуть вшанувати пам’ять Целана та подякувати йому за безсмертні твори. Оскільки творив поет німецькою мовою, цитату доведеться брати у перекладі на українську відомого перекладача Петра Рихла. Він, до речі, сам допомагав обрати слова, які чернівчани скоро читатимуть, проходячи повз сквер.

У приміщенні, на стіні якого розпишуть мурал, проживає приватний інвестор, який погодився взяти на себе всі видатки по створенню арт-об’єкту. За це йому дозволять реставрувати свій будинок, додати на стіну кілька вікон і загалом поліпшити житлові умови за власним бажанням. Чернівецький архітектор Олександр Кордунян допоміг розробникам створити композицію муралу, обрати шрифт і кольорову гамму.

Олена Пушкова, начальниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради, наголошує на тому, що у планах – завершити розпис до Дня міста, який святкуватимуть 4 жовтня. Звісно, перспектива не занадто продумана, беручи до уваги погодні умови та терміни настання Дня міста. Також ініціативна група приведе в порядок територію скверу: вирівняє плиткове покриття, покосить бур’яни, облагородить периметр тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.