Понеділок, 20 Травня, 2024

Перетворення міського простору: все про реконструкцію Соборної площі в Чернівцях

Минулого тижня у Чернівцях відбулась презентація кількох проектів комплексного благоустрою Соборної площі, які були представлені місцевими архітекторами у рамках конкурсу. Головний архітектор міста Наталія Хілько повідомила про це на своїй сторінці в Facebook.

Хілько подякувала всім учасникам конкурсу на кращий проект комплексного благоустрою площі Соборної у м. Чернівці та зазначила, що було багато цікавих реальних і віртуальних пропозицій. Приз у розмірі 25 тис. гривень отримали переможці конкурсу, пише chernivtsi-future.com.ua.

Департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин був проведений архітектурний бліц-конкурс на кращий проект комплексного благоустрою площі Соборної в місті Чернівці. За час конкурсу, який тривав місяць, в департамент надійшло 8 проектних пропозицій, три з яких були розроблені авторами з міста Києва. Журі конкурсу вибрало переможців. Перший приз у розмірі 25 тис. гривень отримала проектна робота під назвою “11010”, виконана авторським колективом у складі Тимофтія В.П., Остапчука М.Р.,  Семенцова Д.В.,  Бабака А.В.,  Тимчук В.М., Семенцової О.В., Тимофтій Н.В.,  Кондрянчука Є.А., Максимчука Я.О., Селивестрової М.Д.

Головний архітектор Чернівців розповідає про стан  Соборної площі

Щодо Соборної площі, головна архітекторка Чернівців висловлює думку про її катастрофічний стан і стверджує, що в такому стані вона перебуває вже давно. Хоча є багато креативних ідей, вони так і залишаються лише ідеями, не реалізуються в дійсність. Архітектори знайшли деякі ідеї щодо Соборної площі, але це потребує великої командної роботи, щоб їх реалізувати.

Олег Пікущенко також відзначив, що площі мають великий потенціал для розвитку туризму та культури, тому вони повинні бути адаптовані до сучасних потреб міста та його мешканців. Він закликав до зміни підходу до благоустрою та реконструкції площ, звернувши увагу на важливість збереження історичної спадщини міста.

Заступник голови Архітектурної палати НСАУ додав, що успішна реконструкція площ може стати візитною карткою Чернівців, привабити туристів та сприяти економічному розвитку міста. Він висловив надію, що уряд та місцева влада будуть підтримувати ініціативи з реконструкції та благоустрою площ у Чернівцях.

Роботи із ремонту скверу Дня Вишиванки на Соборній площі розпочнуться вже навесні 

В найближчі місяці в Чернівцях розпочнуть ремонт скверу Дня Вишиванки на Соборній площі. За інформацією мера Романа Клічука, роботи розпочнуться у березні-квітні. Наразі проект ремонту ще не розроблений, тож невідомо, яким буде оновлений сквер. Раніше повідомлялося про намір встановити пам’ятник композитору Володимиру Івасюку у цьому сквері, проте проект буде представлений не раніше квітня. Підготовчі роботи у сквері розпочнуться наприкінці березня. Таким чином, чернівчани матимуть змогу насолоджуватися новим благоустроєм цього літа.

Що з’явиться на місці пам’ятника?

У Чернівцях 12 серпня було знято пам’ятник червоноармійцю з постаменту на Соборній площі. Згідно з попередньою інформацією, усі деталі демонтованого пам’ятника будуть зберігатися. Роботи були проведені за рахунок благодійників. Наразі не відомо, що буде розміщено на місці пам’ятника на Соборній площі. Проте, згідно з міським головою Романом Клічуком, рішення щодо цього будуть ухвалені після закінчення війни. Він зазначив, що є нахил до того, щоб на тому місці не будувати нічого. Якщо буде прийнято рішення про будівництво пам’ятника, наприклад, видатному чернівчанину чи обеліску перемоги у цій війні, то, за словами архітекторів, правильніше буде його встановити з іншого боку, де знаходиться СІЗО. Роман Клічук також зазначив, що разом із дизайнерами, архітекторами та авторитетними людьми будуть ухвалені рішення щодо подальших дій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.