Вівторок, 19 Березня, 2024

Святі місця Чернівецької області

Чернівецька область славиться великою кількістю храмів та надзвичайно цікавих святих місць. На Буковині є багато старовинних церков, монастирів та інших важливих релігійних центрів, до яких часто приїжджають паломники, пише chernivtsi-future.com.ua.

Які місця у Чернівецькій області варто відвідати віруючим людям та що цікавого там побачити читайте у матеріалі.

Свято-Вознесенський чоловічий монастир у Банченах

Цей монастир на Буковині має досить велику територію і є дуже відомим серед вірян краю. Зазвичай людей, які сюди приїжджають, вражає велич  та енергетика цього місця. Біля монастиря також діє дитячий притулок і величезний сад. У цьому монастирі зберігаються частки Животворящого хреста, мощі святих Серафима Саровського, Варвари та інших. Сюди на екскурсію приїжджають багато вірян з усієї України. У монастирі гарна територія, віряни тут часто гуляють, нерідко монастир у Банченах  порівнюють з Лаврою у Києві.

Свято-Вознесенський монастир тут заклали у 1994 році. Місцеві жителі кажуть, що це місце святе, адже там знаходиться джерело, яке вважають чудотворним. Через це джерело монастир тут і побудували. Місцеві розповідають, що у селі колись жив хлопчик з фізичними вадами. Він часто бував біля того джерела і пив з нього воду. Через деякий час люди почали помічати, що хвороба хлопчика зникає. Коли про це дізналися священики, то вирішили одразу заснувати на тому місці монастир. У травні 1998 року це було реалізовано і монастир освятив митрополит Володимир. 

Наразі цей монастир має 6 храмів та один скит. Останній храм тут побудували у 2011 році і він став одним з найбільших в Україні.

Окрасою монастиря є 60-метрова дзвіниця, що дещо нагадує дзвіницю Софійського собору. Свято-Вознесенський монастир має у своєму складі: церкву Вознесіння Господнього, церкву Покрови Пресвятої Богородиці, підземну церкву преподобного Сергія Радонезького, Свято-Троїцький собор, готелі для прочан, два корпуси для монахів та скиту. На території знаходиться фонтан та вольєри із птахами. 

Галицький Свято-Миколаївський печерний монастир

Чоловічий Галицький Свято-Миколаївський монастир розташований високо на схилі біля Дністра. Монастир функціонує на сході Чернівецької області біля хутора Галиця на правому березі Дністровського водосховища неподалік природного парку “Хотинський”. Монастир належить до Дністровського (колишнього Сокирянського) району області. Сам монастир виглядає дуже гарно та побудований у скелі, тому і називається печерським. Звідси відкривається надзвичайний вид на Дністер. Люди тут часто набирають цілющої води. Біля монастиря можна побачити печеру шириною у 4 метри і 8 метрів завдовжки, де і вбудована монастирська церква. Археологічні розкопки свідчать, що ще у давні часи тут існував язичницький храм. Перші монахи у місцевих печерах почали з’являтися вже в ХІ ст. Окремі частини церковного передання дають підстави вважати, що до заснування обителі має відношення і сам Антоній Печерський.

Сучасні монахи в монастирі  живуть за звичним монастирським статутом. В обителі є близько 15 ченців та кілька послушників. Загалом монастир має 2 храми – Святого Миколая Чудотворця та преподобного Антонія Великого. У східній частині скиту знаходиться «Печера ченця-самітника», у якій добре збереглися сліди аскетичного побуту Божого угодника.

Хрещатицький монастир на березі Дністра

Багатьом з нас відоме чарівне місце на кордоні Тернопільської та Чернівецької областей – панорама каньйона Дністра біля Заліщиків. Але тут є не лише красива природа, а й надзвичайний чоловічий монастир біля села Хрещатик з багатою та давньою історією. 

Монастир на цьому місці заснували у XVII столітті вихідці з  Манявського скиту через конфлікти з греко-католицькою церквою. Ченці почали жити біля Дністра поруч з цілющим джерелом. Монастир часто переставав функціонувати через різні причини. 7 серпня 1991 року синод УПЦ постановив відродити Хрещатицьку обитель. З того часу вона функціонує як чоловічий монастир.

Монастир складається із кількох споруд, найстарішою з яких є капличка над святим джерелом, яка датується 17 століттям з пізнішими перебудовами. Національною пам’яткою архітектури є церква Івана Богослова. Більшість будівель побудовані вже у 90-х роках 20 століття. На території монастиря знаходиться давня печера, в якій жили перші ченці. Із самого монастиря відкривається захоплива панорама містечка Заліщики на протилежній стороні Дністра. 

Аннина гора та монастир святої Анни 

Цей монастир на Буковині є одним з наймолодших. За недовгий час існування він встиг стати одним з центральних православних монастирів в області. Монастир побудований на горі святої Анни. Цю гору біля села Вашківці вважали священною здавна. За легендою колись у Вашківцях жила дуже красива та добра дівчина Анна, яка мала довгу косу до колін і великі очі. Турки, які тоді часто нападали на Буковину дізналися про неї і вирішили набігти на це село та поглумитися над Анною. Дівчина рятувала себе та побігла на гору біля села, яку оточили турки. Виходу не залишалося і тому вона почала молитися Богу про порятунок. Коли турки підійшли вже дуже близько, земля  на горі розступилася і поглинула Анну, а на поверхні  залишилася лише її коса. Після цього дива місцеві християни насипали тут могилу і поставили кам’яний хрест, а гора з тих пір почала називатися Анниною. Незабаром з під гори забив струмок з цілющою водою і сюди почали приходити хворі, які за допомогою молитви та святої води зцілювалися.

Монастир відкрили на горі у 1992 році, коли перші монахині поселилися тут. У 1994 році почав будуватися собор Святої Анни, а 1997 року в монахинь вже з’явилися повноцінні келії. У монастирі перебувають близько 20 сестер.

У цьому монастирі представлена унікальна старовинна ікона «Господь Вседержитель».  Для прочан в монастирі Святої Анни виставлені частини мощей святого Миколая Чудотворця, святого Григорія Богослова, святого Івана Златоустого та преподобного Іова Почаївського.

Отож, Буковина багата святими місцями і вірянам тут є куди поїхати та що побачити.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.