Четвер, 12 Вересня, 2024

Чому буковинські батьки не хочуть відпускати дітей до школи

У колишньому Путильському районі Чернівецької області суд виписав штраф у розмірі 850 гривень для батька, котрий не пускає своїх дітей навчатися до місцевої школи. Чоловік переконаний, що діти не використовують отримані у школі знання на практиці та у житті. Місцеві та журналісти уже прозвали цю сім’ю буковинськими мауглі. 

Парадоксально що сам батько, Дмитро Поп’юк, за освітою педагог. Він разом з дружиною виховує чотирьох дітей та вирішив, що буде займатися з ними самостійно. Позиція батька досить цікава, він вважає, що його діти не раби, щоб ходити до школи і вчитися. Родина з чотирма дітьми живе на краю гірського села, батьки ніде не працюють і живуть з того, що дає природа. Більше на сайті chernivtsi-future.com.ua.

Чому батько не хоче давати дітей до школи

Дмитро Поп’юк за освітою вчитель фізичної культури, він працював у сільській школі 8 років, проте своїх 4 дітей вирішив не віддавати до школи. Тепер сім’я живе практично у горах. Загалом родина мешкає у селі Самакова вже більше року, але у школі говорять, що дітей на уроках ніколи не бачили. Спочатку вони навчалися за сімейною формою, а потім взагалі припинили навчання.  

Батько родини переконаний, що дітям не потрібні знання зі школи і вони не мають їх застосовувати на практиці, тож нехай лише спостерігають за тим, як інші “раби” ходять на навчання.

Діти Поп’юків наразі мали б навчатися у 3, 7, 9 класах, а найстарший син Марк мав би вже закінчити 11 клас, проте хлопець не з’явився на іспити, а від ЗНО написав відмову. Не здали річні контрольні і його брат та сестра з 7 і 9 класу. Після цього у школі почали бити на сполох. 

Що говорять про родину освітяни та односельці

Місцева влада розповідає, що від липня вони приходили до Поп’юків, намагалися вмовити батька таки віддати дітей до школи, адже базова загальна середня освіта є обов’язковою в Україні і відповідальні за це саме батьки. Про це журналістам повідомила виконувачка обов’язків начальника Котятинської ОТГ Ірина Сокиро. 

Односельчани також розповідають, що родина хороша. Влітку у них помер найменший син, який страждав на генетичне захворювання. 

Місцева влада разом і з педагогами написали звернення до суду, який оштрафував батька на 850 гривень. Після цього Дмитро Поп’юк таки прийшов до школи і написав заяву про те, щоб його діти знову вчилися за сімейною формою навчання. Загалом батька родини суд визнав винним у вчиненні адміністративного порушення за статтею 184 “Невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”.

Чи будуть діти Дмитра Поп’юка надалі навчатися у школі наразі невідомо, проте сподіваємося, що незважаючи на переконання батька, його дітям все ж вдасться здобути базову середню освіту. 

Нагадаємо, за законом в Україні повна загальна середня освіта є обов’язковою і за новою українською школою її тривалість має становити 12 років. Проте наразі, поки НУШ в Україні лише впроваджують, обов’язковим є здобуття базової середньої освіти, з 1 по 9 клас. Далі учень та батьки мають визначитися – вступити в коледж для здобуття професійної освіти з завершенням повної загальної у межах цього коледжу або продовжити навчання до 11 класу. Такий вибір також є обов’язковим у нашій державі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.