Понеділок, 9 Вересня, 2024

Цікаві факти про Чернівці: чого ви могли не знати про рідне місто

Чернівці – цікаве та досить загадкове місто зі своєю душею та історією. Проживаючи тут, Ви можете навіть не здогадуватися про всі таємниці, секрети та цікаві факти про нього. Чого Ви могли не знати про Чернівці та які цікаві факти про місто варто дізнатися, читайте у матеріалі chernivtsi-future.com.ua.

На початку жовтня цього року місто відсвяткувало 613 років з дня першої письмової згадки. За всю історію свого існування в ньому відбувалося досить багато визначних подій, побувало багато видатних людей та народилися видатні діячі культури, мистецтва і освіти, тож давайте дізнаватися про улюблені Чернівці більше!

Цікаві факти про архітектурні будівлі Чернівців

  • Сучасний кінотеатр “Жовтень” у Чернівцях відкрили в приміщенні колишньої синагоги. Колись у 1877 році цю будівлю передали єврейській громаді міста для проведення молитов. У 40-х роках минулого століття будівлю безліч разів хотіли зруйнувати, але, на щастя, цього не сталося, її відновили в 1959 році, перетворивши синагогу в кінотеатр “Жовтень”. 
  • Будівля лялькового театру у Чернівцях одна з найстаріших у місті, її зводили використовуючи камінь з колишньої фортеці на горі Цецино ще австрійських часів. Раніше у цій будівлі були “Будинок полковника”, який використовувався у військових цілях, за румунських часів він мав назву “Офіцерський клуб”, потім тут розташовувався будинок політичної просвіти КП України, а з 1983 року і донині тут розташований театр ляльок.
  • Будівля Чернівецького національного університету була збудована в 1864-1882 роках як Резиденція буковинських митрополитів за проєктом відомого архітектора Йозефа Главки. Ця будівля єдина в Чернівцях, яка належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
  • Будівля Художнього музею, що розташована на Центральній площі міста є однією з найвишуканіших пам’яток модерну в Центрально-Східній Європі. Цю будівлю побудував віденський архітектор. 
  • Будинок-корабель – також досить відома будівля у Чернівцях. Легенда говорить, що його побудував багатий торговець для свого брата моряка. Правда це чи ні, але будинок виглядає насправді дуже ефектно.

Проте Чернівці славляться не лише архітектурою, але і видатними людьми, уродженцями міста та області.

Відомі уродженці Чернівців та області

  • Міла Куніс. Мало хто знає, але відома акторка Міла Куніс народилася у 1983 році в Чернівцях.  Її мати була вчителькою фізики, а батько Марк Борисович  інженером-механіком на чернівецькому заводі “Легмаш”, вона також має старшого брата Михайла. Зараз Міла неохоче згадує про Україну та не любить коли її асоціюють із Чернівцями, незважаючи на те, що акторка прожила тут 7 років. 
  • Софія Ротару. Відома радянська та українська співачка родом з Новоселицького району Чернівецької області. Софія Михайлівна і зараз охоче відвідує рідне село Маршинці та спілкується з родиною. У 2021 році вона отримала спеціальну відзнаку президента “Національна легенда України”.
  • Назарій Яремчук. Цей співак став чи не найвідомішим виконавцем, який підтримував та сприяв розвитку української культури в часи СРСР. Яремчук за життя отримав звання Народного артиста УРСР, а цьогоріч звання Героя України посмертно. Наразі в українській естраді досить відомою є донька Яремчука Марічка Яремчук.
  • Іво Бобул. Відомий співак також народився у Чернівецькій області. Він є композитором, педагогом, народним артистом України. Співак і досі активно працює та радує шанувальників концертами.

У Чернівцях дійсно народилося багато діячів культури та відомих на всю Україну і світ людей.  Та давайте згадаємо і відомих діячів, які колись навчалися або працювали у Чернівцях.

Відомі люди, які колись жили в Чернівцях

  • Михайло Булгаков, відомий письменник та драматург деякий час жив і працював у Чернівцях. За професією він був лікарем, тож лікував хворих у приміщенні Буковинської лікарні. Автор роману “Майстер і Маргарита” жив тут в 1916-му році. 
  • Іван Франко навчався в Чернівецькому національному університеті. Через перший арешт Іван Франко був змушений залишити навчання у Львівському університеті та завершив повну вищу освіту у 1890—1891 в Чернівецькому університеті.

Але найголовніше, що робить наше місто особливим та дещо містичним – це легенди.

Цікаві факти та легенди про Чернівці

  • Назва Чернівці походить від словосполучення “чорні вівці” за народною легендою. Як говорить ця легенда, місто назвали саме так, оскільки колись тут випасали чорних овець, проте історичних підтверджень такої легенди немає.
  • Вулиця Ольги Кобилянської у Чернівцях раніше називалася Панською. Про неї існує красива легенда: раніше тротуари біля цієї вулиці підмітали трояндами та мили милом, а людина у взутті не могла на неї ступити.
  • Турецький колодязь на площі Пресвятої Марії також має легенду про  історію кохання турецького паші до української дівчини, який через нерозділене кохання позбавив води всіх жителів міста. Але і це не змусило молоду красуню піти в гарем до турецького правителя. Вона наклала на себе руки, стрибнувши в колодязь, тим самим врятувала від спраги всіх городян.
  • Існує також ще одна легенда, яка говорить про те, що колись у Чернівцях був виданий указ про те, що всі чернівчани завжди мають перебувати у гарному настрої та бути веселими, а за невиконання цього наказу передбачався штраф. 
  • Проте привітність чернівчан пояснює і ще одна легенда, яка пов’язана з улюбленим напоєм багатьох з нас – з кавою. Колись каву суворо забороняли для чернівчан. Робили це через те, що вважалося, що такий напій відволікає  від читання молитов та провокує на непотрібні розмови про політику. Проте жителі міста були не згодні з забороною і повстали проти неї. Бунт був почутий і наказ скасували, тож тепер пиття кави у Чернівцях це цілий ритуал і традиція, яка робить чернівчан насправді щасливими. 

Отож, Чернівці – надзвичайно гарне і цікаве місто, яке точно варто відвідати, якщо Ви турист і постійно досліджувати та дізнаватися щось нове, якщо Ви тут проживаєте. Любіть своє місто, працюйте на його благо та просто будьте щасливими!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.