Субота, 18 Травня, 2024

У Чернівцях зросте ціна на парковку: скільки доведеться платити

У Чернівцях змінять ціну на парковку транспортних засобів. Відтепер вартість парковки у місті залежатиме від зони розташування. Про це повідомляє Департамент інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради. Далі на chernivtsi-future.

Раніше у Чернівцях по всьому місту був встановлений один тариф на паркування – 3 гривні, але 23 листопада виконком міської ради затвердив нові тарифи на парковку для 19 майданчиків. 

Тарифи на парковку у Чернівцях вже довгий час залишаються незмінними

Депутати зазначають, що тарифи на платні парковки у Чернівцях не змінювалися з 2013 року. Через це оператори відмовилися від продовження діяльності у центральній частині міста декілька місяців тому. Наразі було розраховано оптимальні ціни на парковку та затверджено їх. Зараз у Чернівцях ціна на паркування машин буде залежати від зони та стане диференційованою. Ті майданчики для парковки, які розташовані ближче до центру міста будуть коштувати дорожче, адже вони користуються більшою популярністю та більш затребувані. Метою зміни тарифів також є розвантаження Центральної площі міста від легкових автомобілів. 

Якими будуть тарифи на парковку у Чернівцях

Ціни на паркування коливатимуться від 10 до 20 гривень. Найбільший тариф на парковку буде у центрі міста – 20 гривень. Підприємство “МіськШЕП” у Чернівцях буде обслуговувати всі парковки у центрі міста, які раніше, впродовж пів року, були безкоштовними. 

На парковки, що розташовані біля ринку “Центральний”, ввели тариф 15 гривень, за парковку на проспекті Незалежності доведеться заплатити 10 гривень. 

Ці тарифи почнуть діяти відразу після публікації рішення виконкому. Також ще 2 тижні тому на всіх офіційних парковках у місті встановили паркомати з QR-кодами. Наразі вже закуплено 16 паркоматів. На платних парковках не буде паркувальників, адже всі термінали підключені до системи контролю. Чи сплатив водій парковку, буде контролювати інспектор з паркування. Щоб оплатити парковку можна буде також скористатися додатком, який потрібно завантажити на смартфон. Розробили також QR-коди, щоб водії могли швидко та вчасно все оплатити.

Наразі у Чернівцях, особливо в районі центру, є проблема з парковками, водії дуже часто скаржаться на те, що немає де поставити авто. Через це машини у місті залишають просто всюди – на газонах, тротуарах і взагалі у заборонених місцях. Покарати водія, який неправильно запаркувався часто буває досить складно, адже щоб виписати штраф, його потрібно дочекатися, а в поліціянтів здебільшого немає на це часу. Завдяки налагодженій системі паркування місто також зможе заробляти додаткові кошти. Щоб платні парковки працювали як слід, потрібно забезпечити достатньо паркувальних місць і над цим наразі працюють. 

Отож, ситуація з парковками у Чернівцях поступово змінюється та сподіваємося, скоро покращиться і власники автомобілів будуть мати достатньо місця для того, щоб залишити своє авто у безпечному місці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.