Понеділок, 20 Травня, 2024

Як правильно чернівчанам вибрати моторне масло для автомобіля і не угробити його

Коли двигун вашого автомобіля знаходиться в робочому стані, необхідно прокачувати моторне масло для змащення різних металевих деталей, щоб мінімізувати тертя і забезпечити їх оптимальну роботу. Але яким би важливим не було масло для роботи транспортного засобу, ви не можете використовувати будь-який, оскільки завжди потрібно вибирати підходяще під ваш двигун. 

Двома найбільш поширеними типами є 10W30 і моторне масло 10W40, і, не дивлячись на те, що обидва вони досить популярні, багато автомобілістів, як правило, не можуть вирішити, яке з них використовувати. Тут числа 30 і 40 вказують на легкість потоку масла при оптимальній робочій температурі двигуна. І чим він вищий, тим краще масло буде змащувати двигун при високих температурах.

Коли використовувати ці варіанти

З огляду на різницю у в’язкості, має бути очевидно, що ці масла працюватимуть у різних ситуаціях. Отже, один з кращих способів вибрати між ними – зрозуміти, для чого кожен з них підходить найкраще. Якщо ви живете в регіонах з холодною погодою, 10W30 – більш відповідний вибір, так як тут масло повинне витримувати тільки тепло від двигуна, а не від навколишнього середовища.

Автомобілістам у більш спекотних регіонах знадобиться густе масло, таке як 10W40, оскільки на двигуни впливатиме як тепло, яке вони виробляють, так і погодні умови. Використання 10W30 в такій ситуації все ще може бути варіантом, але проблема в тому, що воно буде легко розріджуватися, враховуючи, що саме по собі воно більш рідке.

Якщо масло швидко розріджується, воно не зможе забезпечити ефективне змащення деталей двигуна, що в деяких випадках може привести до пошкоджень. При високих температурах 10W40 не тільки забезпечує чудове мастило, але і захищає різні металеві компоненти.

Економія палива

У зв’язку з постійно зростаючими витратами на паливо завжди важливо спробувати заощадити на кількох додаткових кілометрах. Тип масла, яке ви використовуєте, вплине на витрату палива вашим автомобілем. Між цими двома типами 10W30 забезпечує кращу економію палива, ніж 10W40. Але, як інформований автомобіліст, це не повинно бути вашим головним пріоритетом; замість цього слід зосередитися на отриманні масла, яке забезпечить безперебійну та ефективну роботу вашого двигуна.

Вибір між 10W30 і 10W40 повинен бути простішим, якщо ви знаєте стан вашого транспортного засобу, а також типове середовище, у якому будете часто його використовувати. Хоча різниця між ними не така вже й велика, розуміння таких речей, як в’язкість, буде мати життєво важливе значення для визначення того, коли і як використовувати ці масла. І оскільки у кожного з них є свої переваги і недоліки, не можна сказати, що один буде кращим за інший, оскільки це в значній мірі варіюється від одного автомобіля до іншого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.