Четвер, 23 Травня, 2024

Чернівецька міська рада – у аварійному стані

Пам’ятка архітектури національного значення, що перебуває під контролем Міністерства культури, – міська ратуша (Чернівецька міська рада) – наразі потребує капітального ремонту та реконструкції, оскільки знаходиться мало не в аварійному стані. Її побудували ще у далекому 1847 році, тож не дивно, що нарешті варто подумати про приведення будівлі до хорошого експлуатаційного вигляду. Та хоч влада знає, що кожного дня приходить працювати у напівпромокле і зношене приміщення, не докладає зусиль, аби провести реконструкцію. Більш детально читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua“.

Не потрібно бути фахівцем оцінювання технічного стану, щоб побачити і зрозуміти, наскільки неприглядною для перебування стала ратуша. Стіни ззовні обшарпані, штукатура обвалюється, фундаменти промокають і просідають, гранітні плити відшаровуються, стіни підвалу у тріщинах, дренажна система не працює, гідроізоляції теж нема… І це далеко не весь список проблем, які наразі турбують будівлю міської ради. Проте коштів не виділяють не те що на ремонт, а навіть на проведення повноцінного огляду технічного стану, аби професійно скласти план реконструкції.

Василина Маковійчук, перша заступниця директора Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин, говорить, що процес капітального підсилення будівлі дуже довгий і дороговартісний. За виправленням однієї проблеми одразу вийде на поверхню інша, і так триватиме постійно. У міському бюджету грошей для такої справи немає, та й потрібно погоджувати будь-яку дію з міністерством культури, що ще більше подовжить процес. І хоч на засіданнях ради неодноразово піднімалися питання про складення проектно-кошторисної документації, дальше слів нічого не робиться.

Про облаштування оглядового майданчику, за прикладом львівської ратуші, мова взагалі не йде, оскільки аварійний стан сходів і площадки не дозволяє проводити екскурсії. А це могло стати чудовим кроком до покращення туристичної привабливості Чернівців. Та, на жаль, наразі над цим питанням ніхто не замислюється.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.