П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Ортопедичний корсет для спини: як вибрати та використовувати

Хребет людини – це основа його прямоходіння, від здоров’я якого залежить здоров’я внутрішньопорожнинних органів, оскільки порожнини, де вони знаходяться, формуються з участю хребетного стовпа. При будь-яких порушеннях ці порожнини можуть змінюватися за формою та розмірами, що призводить до неправильного розміщення внутрішньопорожнинних органів та розвитку різних патологій.

Щоб захистити хребет від перевантажень, запобігти зміні положення хребців, коригувати порушення, що виникли, а також прискорити процес реабілітації після операцій і травм на хребті використовують спеціальний ортопедичний корсет для спини.

Види фіксаторів

Усі фіксатори для спини виготовляються з еластичної тканини. Для застібки використовують спеціальні липучки типу «Velcro», спеціальні стяжки та застібки. Необхідна жорсткість корсету надається за допомогою жорстких ребер, пластин та вставок, які можуть зніматися. Завдяки цій особливості, деякі корсети можна використовувати протягом всього періоду реабілітаціі, поступову зменшуючи жорсткість.

По жорсткості всі корсети можна розділити на 3 групи:.

  • М’який еластичний бандаж, який забезпечує підтримку, зігрівання та легкий масажний ефект. Такий пояс для спини при болях у попереку зменшує навантаження на поперековий відділ, запобігаючи болю та подальшому розвитку запального процесу. Бандаж з додаванням собачої чи овечої вовни обігріває ділянку, де відчувається біль та сприяє її зменшенню;
  • Напівжорсткий фіксатор для спини рекомендується носити під час загострення запальних процесів. Для створення жорсткого рельєфу такий фіксатор має від 4-х до 12-ти ребер з еластичного пластику, фіксується за допомогою стяжок та застібок-липучок. Такий корсет не обмежує рухливості, а лише зменшує амплітуду руху та запобігає порушенням, його часто використовують у реабілітаційному періоді;
  • Жорсткий корсет повністю обмежує рухливість та фіксує хребет у правильному анатомічному положенні. Його використовують у процесі реабілітації після операцій та тяжких травм.

Будь-який з цих фіксаторів можна вибрати та придбати на сайті інтернет-магазину Med-magazin.ua, де представлено продукцію від світових виробників бандажної продукції.

Залежно від призначення всі корсети можна розділити на декілька груп:

  • Корсет для постави, що використовується при викривленні хребта – сколіоз, кіфоз, лордоз та їх комбіновані форми. До цієї групи відноситься найпростіший коректор постави – реклінатор, що складається з двох лямок, що перехрещуються на спині. Лямки одягаються на плечі, змінюючи їхню довжину, можна досягти потрібного кута відведення плечей. Зафіксувавши реклінатор у певному положенні, можна виробити у людини стереотип правильної постави. Використовують реклінатор без призначення лікаря за перших ознак сутулості, наприклад, у школярів.
  • Фіксуючі корсети для закріплення хребців у правильному анатомічному положенні. Такі коректори найчастіше використовують у процесі реабілітації після хвороб, операцій та травм;
  • Корсети, що розвантажують, які приймають частину навантаження на себе, захищаючи хребет від патологій. Їх рекомендується використовувати людям, чий рід діяльності пов’язаний із підняттям вантажів або з постійними навантаженнями на хребет, наприклад, спортсмени, танцюристи та інші.

Залежно від місця, для якого призначений корсет, їх можна поділити на такі групи:

  • Корсет для поперекового відділу хребта, що покриває поперек, верхню частину крижів і нижню частину грудного відділу;
  • Грудопоперековий корсет, що покриває грудний відділ і верхню частину поперекового відділу. Необхідний при лікуванні остеопорозу, остеохондрозу, остеохондропатії;
  • Попереково-крижовий, що покриває всю область крижів та нижню частину попереку. Його найчастіше використовують при консервативному лікуванні радикуліту, міжхребцевих гриж або після операції.

Коли використовувати фіксатор

Кому знадобиться корсет, яку жорсткість вибрати і як правильно носити підкаже лікар. Його рекомендації треба неухильно дотримуватись, оскільки неправильний вибір або недотримання режиму використання може стати причиною погіршення існуючої проблеми.

Корсети для хребта використовуються у профілактичних та лікувальних цілях у таких випадках:

  • Лікування різних викривлень хребта – сколіоз, лордоз, кіфоз;
  • Підтримка стабільного стану хребта;
  • Розвантаження хребетних відділів при остеохондрозі, грижах міжхребцевих, спондильозі, утиску нервових закінчень, різких болях, що тягнуть;
  • Профілактика ушкоджень при посилених фізичних навантаженнях – підняття тяжкості, інтенсивний тренувальний процес;
  • Міцна фіксація хребців для прискорення реабілітаційного процесу після оперативного втручання або травмування.

Правила вибору

Як підібрати корсет за жорсткістю та розміром підкаже лікар.

На пакуванні кожного виробу є розмірна таблиця, де вказані параметри, за якими вибирається конкретний виріб

Зробивши необхідні виміри, їх результати треба порівняти з розмірною таблиці і вибрати фіксатор, що відповідає параметрам користувача. Слід пам’ятати, що занадто великий корсет не надаватиме потрібної фіксації, а маленький буде тиснути, викликаючи дискомфорт і оніміння м’язової тканини.

Правила використання

Як довго носити корсет і коли знімати повинен визначити лікар. Якщо особливих вказівок немає, слід керуватися такими правилами:

  • Фіксують корсет так, щоб він не тиснув, але й не рухався вільно. Зафіксувавши корсет у потрібному положенні, треба трохи в ньому порухатись, щоб визначити ступінь комфорту. Якщо в корсеті некомфортно, треба трохи послабити натяг;
  • До корсета треба звикати поступово – у перші дні його носять 20-30 хвилин. Якщо в корсеті зручно, період подовжують. Час носіння корсету 6 годин на добу;
  • Протягом дня можна робити 30 хвилинні перерви. Під час нічного сну та денного відпочинку корсет знімають;
  • Корсет носять на тонку трикотажну майку;
  • Щоб досягти максимального ефекту, корсет треба правильно одягнути. Його надягають стоячи, розпрямивши спину та плечі. Надягаючи корсет вперше, стяжки фіксують так, щоб корсет не тиснув на стовп хребта. Кожні 3-4 дні ступінь затягування збільшують на 0,5-1 см.

Коли не слід носити корсет

Як і будь-які інші медичні вироби, ортопедичний корсет має деякі протипоказання до використання:

  • Екзема, дерматити та інші ураження шкіри;
  • Індивідуальна непереносимість матеріалів, з яких виготовлений бандаж;
  • Хронічні серцево-судинні захвор

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.