Субота, 18 Травня, 2024

Як у Чернівцях працює електронний квиток?

Відповідно до нового розпорядження влади, у містах України повинен бути запроваджений найближчим часом (у деяких уже є) електронний квиток. Люди, які щодня користуються громадським транспортом, часто запитують: що це і як він працює?

Електронний квиток у вигляді пластикової картки є єдиним для всіх видів транспорту у місті. За його допомогою можна розплачуватись за проїзд у автобусах, маршрутках, тролейбусах, метро, трамваях тощо, пише chernivtsi-future.com.ua.

Коли електронний квиток запровадять у вашому місті, вам необхідно його отримати. За допомогою терміналів, інтернет-банку чи спеціальної каси ви поповнюєте електронний квиток і використовуєте ці кошти для здійснення поїздки. Увесь громадський транспорт міста повинен бути обладнаним спеціальними пристроями, які зчитують та автоматично списують необхідну вартість проїзду в тому чи іншому виді транспорту. Достатньо всього-на-всього провести квиток до валідатора. Така система є інноваційною, вона значно полегшує життя як і користувачам громадського трансорту, так і перевізникам та водіям. 

Е-квиток у Чернівцях: переваги та недоліки

У Чернівцях інноваційне запровадження електронного квитка відбулося ще з 13 лютого 2020-го року. Із цього дня жителі міста та околиць розпочали активно виробляти квиток, який дозволить оплачувати проїзд у будь-якому виді транспорту міста. 

У першу чергу е-квитки в Чернівцях запрацювали в тролейбусах.

Зауважимо, що пільги також діють при оплаті електронним квитком. Тобто, наприклад, якщо ви студент, то під час отримання квитка підтвердіть свій статус. Тоді ви отримаєте спеціальний студентський е-квиток, який дозволить так само заощаджувати на проїзді.

У Чернівцях запровадження електронного квитка має як і переваги, так і недоліки. Із переваг це: швидкість, доступність, легкість у користуванні, можливість контролювати оплату як і водіям, так і пасажирам самостійно тощо.

Недоліком є те, що не всі продовжують оплачувати проїзд за допомогою електронного квитка. У місті залишаються безліч пасажирів, які не мають е-квитків та оплачують дорогу готівкою. Такі ситуації часто призводять до труднощів та навіть конфліктів.

Проте запровадження електронних квитків у Чернівцях є великим прогресом, адже такий спосіб оплати проїзду є сучасним та інноваційним. Зокрема у містах, де жителі користуються електронним квитком вже довгий час, такі зміни призвели лише до кращих наслідків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.