Субота, 18 Травня, 2024

У Чернівцях пасажира оштрафували за відсутність маски. Містяни налаштовані проти штрафів?

Раніше громадський транспорт мав право не перевозити пасажирів, які відмовлялися надягати маску чи інший захисний засіб на обличчя. Але нещодавно Уряд України повернув загальнонаціональний карантин, ввівши деякі нові обмеження на населення. Серед них – обов’язкові штрафи тим, хто не слідує протиепідемічним мірам безпеки у громадському транспорті чи інших закладах. Хоч адміністративна відповідальність і невелика – всього від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів (від 170 до 255 грн) – але це теж впливає на настрої громадян стосовно діяльності Кабінету Міністрів і їхніх рішень. Далі на chernivtsi-future.

У Чернівцях вже стався випадок, коли у тролейбусі громадянин відмовився використати захисну маску. На вимагання це зробити кондуктора і пасажирів чернівчанин ніяк не реагував, тож довелося викликати співробітників Національної поліції. Вони склали протокол і виписали штраф. Ця подія викликала деякий резонанс серед громади міста: дехто обурювався, чому зобов’язують платити у той час, коли і так дохід знизився у кілька разів через карантин, інші ж погоджуються з цими діями і впевнені, що штраф підштовхне не нехтувати правилами безпеки і завжди носити маску у громадських місцях.

Все-таки, більшість чернівчан переконані, що адміністративна відповідальність, хоч і невелика, змусить задуматися над поведінкою і не наражати на небезпеку ні себе, ні оточуючих. Адже навіть ті кілька хвилин, коли людина сперечається з кондуктором про необхідність надягнути захисну маску, можуть стати у результаті фатальними. І взагалі немає жодної об’єктивної причини відмовлятися від цієї застережливої міри. У той же час люди, які проти штрафів, апелюють на тому, що грошей у кишенях і так поменшало через карантинні обмеження.

Наголосимо, відповідну зміну в законі Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19 вніс голова ВРУ Дмитро Розумков, що підтримала Верховна Рада і Президент Володимир Зеленський.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.