П’ятниця, 21 Червня, 2024

Через обмеження громадського транспорту може знову піднятися ціна на проїзд у Чернівцях

У Чернівцях посилили карантинні обмеження у зв’язку зі стрімким збільшенням кількості нових інфікувань коронавірусом. Наше місто досі перебуває у «червоній» карантинній зоні, тому комісія з питань теногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила взяти епідемічний стан Чернівців під власний контроль і спільно з виконавчим комітетом міської ради наклада більш жорсткі заборони на роботу закладів громадського харчування та громадського транспорту. Обурені нововведеннями як приватні підприємці та власники бізнесу, так і перевізники, яким тепер дозволяється одночасно приймати у транспорт не більше половини пасажирів на сидячі місця. Деталі дізнайтеся у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua“.

Одне діло – тролейбуси, вмістимість яких більша за маршрутки, тож зменшення кількості пасажирів не критично вдарить по прибутковості, хоч і завдасть чимало незручностей самим чернівчанам. Тоді як маршрутки можуть одночасно брати до салону максимум 10 людей, а це колосальний удар по приватним перевізникам, які і так не отримують дотації від місцевої влади. Витрати на пальне, заробітну плату, технічне обслуговування – 70 гривен за одну повну комплектацію салону пасажирами не вистачить, щоб беззбитково покривати всі необхідні затрати.  

Павліна Храпчинська, приватна перевізниця, зустрічалася з депутатами міської ради, аби обговорити план роботи громадського транспорту далі. За її словами, є всього два адекватних варіанти виходу з кризи. Перший передбачає отримання своєчасних дотацій від влади та дотримання обмежень у наповненість салону всього на 50%. Зрозуміло, у раді таку пропозицію прийняли без ентузіазму. В іншому випадку перевізникам знову доведеться підняти плату за проїзд і перекваліфікувати транспорт у режим таксі. Більше того, була загроза бастування і припинення перевезень з 1 листопада, але це поки крайній варіант.

Загалом, ще наступні кілька днів це питання вирішуватиметься. Будемо сподіватися, що влада прийме до уваги незадоволення підприємців і змінить своє рішення про додаткові карантинні обмеження. Інакше у Чернівцях може трапитися транспортний колапс.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.