Неділя, 21 Квітня, 2024

Вулиця Хотинська у Чернівцях дочекалася ремонту: роботи розпочнуть сьогодні

Сьогодні, 15 жовтня, у Чернівцях розпочинають масштабний ремонтний проект – капітальну реконструкцію вулиці Хотинської. Її протяжність – більше 4 з половиною кілометрів, а враховуючи кількість дотичних необхідних облаштувань (заміна підземних мереж, встановлення освітлення, побудова зупинок громадського транспорту, створення вело доріжок тощо), чернівчан попереджають, що повністю завершити всі роботи швидко не вдасться. Перед підрядником стоїть завдання – закінчити капітальний ремонт до 1 серпня 2021 року. Більш детально читайте у матеріалі на chernivtsi-future.

Чернівчани дочекалися змін

Про це повідомив під час офіційного брифінгу директор Департаменту житлово-комунального господарства Володимир Бешлей. За його словами, досить довго тривав тендер на визначення компанії-виконавця, оскільки, враховуючи важкість та обсяг робіт, далеко не кожна фірма хотіла брати на себе відповідальність. Проте переможець уже затверджений, ним стала компанія з Івано-Франківська, яка займається проектуванням міської інфраструктури, автомобільних доріг та громадських просторів.

Також керівник Департаменту ЖКГ зазначив, що кошти, виділені Урядом України (200 мільйонів гривень) на рахунок Чернівців ще не надійшли. Проте вже сьогодні проект запустили до виконання. Зокрема, почали встановлювати попереджувальні знаки про ремонт і шляхи об’їзду. До речі, містянам не варто хвилюватися про абсолютне перекриття Хотинської до 1 серпня наступного року. Підрядник розробив проект так, що його реалізовуватимуть у три етапи. Почнуть з боку вулиці Александрі, через тиждень робітники перемістяться на кільце Галицький Шлях і рухатимуться у сторону вулиці Енергетичної. І нарешті перейдуть від неї до Калинівського ринку.

Проект майбутньої роботи

Обіцяють, що паралельно працюватимуть на двох ділянках, щоб забезпечити проїзд на вільній частині Хотинської. У всякому разі, водіїв попередять про доступні шляхи об’їзду. Перекривати одразу всю вулицю не будуть, але деякі обмеження встановлять. До прикладу, планують на деякий час скоротити маршрут тролейбусу №5, про що вже домовляються з Чернівецьким тролейбусним управлінням.

Загалом проект, розроблений івано-франківської фірмою, має наступний плановий вигляд:

  • нове 2-шарове асфальтне покриття з підсиленням основи методом регенерації;
  • капітальний ремонт існуючих та облаштування нових тротуарів з організацією вело-пішохідного руху;
  • забезпечення повної доступності маломобільних груп населення (пониження бордюрів, тактильна плитка та ін.) ;
  • зміна та розширення мережі дощової каналізації;
  • ремонт зовнішнього освітлення з перенесенням опор, підсвічення пішохідних переходів;
  • влаштування нових світлофорних об’єктів, розроблення організації дорожнього руху;
  • побудова 15 зупинок громадського транспорту.

Як видно, фронт робіт дійсно вражає. Не дивно, що на виконання всього ремонту згідно проектно-кошторисної документації потрібно витратити майже 219 мільйонів гривень. Нагадаємо, міський бюджет оплатить з цієї суми лише 19 мільйонів, інші витрати взяла на себе державна казна. Посприяли долученню урядових сил народні депутати у Верховній Раді з Буковини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.