Субота, 18 Травня, 2024

Пільгові перевезення у Чернівцях: деталі рішення міської ради

Вчора, на черговому засіданні Чернівецької міської ради, депутати розглядали питання про повернення у місто можливості пільгових перевезень у громадському транспорті. Цю ідею подав на голосування депутат від фракції «Рідне місто» Віталій Михайлішин. За його словами, до нього часто звертаються чернівчани зі скаргами та проханням відновити безкоштовне користування тролейбусами, особливо це актуально для людей літнього віку. Проблема була тільки у тому, що перевізникам доведеться платити компенсацію за перевезення громадян пільгових категорій. Більш детально читайте у матеріалі на chernivtsi-future.com.ua.

Громадський транспорт Чернівців працює у режимі спеціальних перевезень з початку карантину. Тоді ж скасували і безкоштовний проїзд. У багатьох містах України його відновили ще у травні, проте наше місто не поспішало з цим рішенням. У бюджеті не вистачає коштів на виплату компенсацій перевізникам за пільговиків, тому депутати намагалися обходити це питання якомога довше. Проте обурення містян дійшло до свого апогею. Під час сесії кілька чернівчан стояли під стінами міської ради з плакатами про відновлення пільгового проїзду.

Всередині чиновники проголосували за ініціативу Михайлішина і передали рішення у виконавчий комітет, який після 22 вересня теж має його затвердити. Там же вирішуватимуть фінансові питання, а саме про джерела коштів для виплат Чернівецькому тролейбусному управлінню. Хоча на цій же сесії депутати розподілили залишки бюджету та виділили на рахунок ЧТУ 8 мільйонів гривень, які витратять на погашення лізингу, оплату заробітних плат та електроенергію. Нагадаємо, нещодавно виникав конфлікт з АТ «Чернівціобленерго», де грозилися відключити тролейбуси міста від світлопостачання через великі борги.

Власне, якщо все піде по плану, чернівчани можуть вже з 24-25 вересня користуватися послугами безкоштовного проїзду. Наразі до пільгових категорій громадян віднесли 18 означень. На жаль, стосовно маршруток це питання не підіймали.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.