Понеділок, 15 Квітня, 2024

У Чернівцях планують відкривати нові автобусні маршрути: які саме

Чернівці – місто, яке має певні проблеми з транспортним сполученням. Автобусних маршрутів у нас не вистачає, а чернівчани скаржаться на нерегулярність графіку руху та поганий стан маршруток. Проте у міській раді працюють над цим питанням і вирішили відкрити нові автобусні маршрути, які будуть з’єднувати різні кінці міста, пише chernivtsi-future.com.ua.

Нові маршрути у Чернівцях планують поєднати головний корпус ЧНУ та вулицю Південно-Кільцеву, наразі їх сполучає лише тролейбус №8, який останнім часом їздить у вигляді автобуса, проте проїзд у ньому коштує 5 грн. Після того, як нові маршрути відкриють, перевізники укладуть договори з міськрадою на 2 місяці. Такий проєкт рішення, опубліковали на сайті Чернівецької міської ради. 

Які маршрути відкриють

Департамент транспорту та окремих питань комунального господарства Чернівців пропонує розглянути відкриття нових автобусних маршрутів сполученням № 2 “Університет – вул. Південно-Кільцева” та № 2-А “Університет – вул. Південно-Кільцева”. 

Автобус номер 2 буде курсувати за маршрутом починаючи від вул. Коцюбинського (університет) через Університетську, Бандери по Міцкевича та Франка на Соборну площу, далі по вул. Героїв Майдану через Сторожинецьку, Рівненську знову на Героїв Майдану, Південно-Кільцеву і звідти по Воробкевича, Небесної Сотні, Федьковича на Садову, Героїв Майдану, Соборну площу, а далі по Франка на Центральну площу, Університетську і знову на Коцюбинського. 

Автобус номер 2А буде курсувати за схожим маршрутом, але у напрямку до Південно-Кільцевої  з Героїв Майдану повертатиме на Садову, потім їхатиме по Аксеніна, Щербанюка, Небесної Сотні, Воробкевича на Південно-Кільцеву. Повертатиметься автобус через Героїв Майдану, Рівненську, Сторожинецьку і звідти до Соборної, Центральної та університету. 

Такі маршрути дозволять отримати транспортне сполучення вулицям міста, на яких його наразі немає або є в недостатній кількості, як от Рівненській, Аксеніна, Воробкевича та ін.

Чернівці також зможуть отримати нові тролейбуси

Нещодавно Верховна Рада України ратифікувала угоду “Міський громадський транспорт України II”, завдяки чому у Чернівцях можуть з’явитися нові тролейбуси. Окрім нашого міста в проєкті братимуть участь Ужгород, Вінниця, Тернопіль, Львів, Луцьк та інші міста України. 

Сума коштів позики для реалізації такого проєкту становить 200 млн євро. За кошти, що будуть виділені, Чернівці планують закупити 50 нових тролейбусів і побудувати нову тролейбусну лінію з Гравітона до вулиці Ярослава Мудрого. 

Наразі тролейбуси у Чернівцях вже досить старі та зношені і їх необхідно змінювати. Це стосується і маршрутних автобусів, які теж з часом зношуються і виглядають не надто добре. 

Нагадаємо, що нещодавно вартість проїзду у чернівецьких маршрутках підняли з 7 до 9 гривень, тож сподіваємося, що незабаром транспортне сполучення міста як  тролейбусами, так і автобусами буде покращуватися, а самі транспортні засоби виглядатимуть сучасніше.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.