Понеділок, 20 Травня, 2024

І знову перейменування вулиць у Чернівцях. Невже немає нагальніших справ?

Результати декомунізації в Україні продовжують впливати на Чернівці. Від початку затвердження Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», у місті змінили назви чимало об’єктів інфраструктури, причому часто це робилося місцевою владою без відома і згоди громадян. Що є прямим порушенням законодавства. Тож тепер чернівчанам пропонують долучатися до громадського обговорення, пропонувати свої варіанти перейменувань, голосувати за існуючі назви тощо. Власне, нещодавно на сайті міської ради з’явилася інформація про ймовірне перейменування двох вулиць Чернівців. Більш детально про подію розповість “chernivtsi-future.com.ua“.

Місцева влада планує змінити назви вулиць Пролетарської та Ванди Василевської на вулиці Ельгісера Йосипа і Мельника Василя відповідно. До 23 листопада всі охочі можуть надіслати звернення із зауваженнями чи пропозиціями з приводу цього питання на електронну пошту Чернівецької міської ради [email protected] або у письмовій формі за адресою м. Чернівці, 58002, Центральна площа. Зазначимо, що кілька місяців тому депутати пропонували перейменувати ще дві вулиці міста, проте через карантин та епідемічну ситуацію питання залишилося висіти у повітрі.

Детальніше про особистостей, імена яких можуть носити вулиці Чернівці. Ельгісер Йосип Мойсейович – буковинський віртуоз-піаніст, самобутній композитор, талановитий педагог, громадський діяч, почесний член правління Української асоціації піаністів-педагогів. Народився 29 грудня 1929 року в селі Нова Жучка Чернівецької області. Композитора щиро цінують на Буковині, шанувальники визнали його небуденний талант, ім’я маестро увічнено на міській «Алеї зірок».

Василь Гаврилович Мельник – український письменник, прозаїк, гуморист, драматург, який писав для дітей, член Національної спілки письменників України. Багато років письменник радував читачів своїми добрими казками. Був пошанований державою: почесний нагрудний знак Міністерства освіти та науки України «Антон Макаренко» (2007); медаль «На славу Чернівців» (2008) з нагоди 600-річчя першої писемної згадки про місто; тричі лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.