Субота, 18 Травня, 2024

До фінансування реконструкції парку «Жовтневого» у Чернівцях долучаться меценати

На сьогодні найбільший парк Чернівців – «Жовтневий» – майже не отримує коштів з міського бюджету та змушений миритися з недостачею працівників і поступовим занепадом. Територія парку становить 63 нектари, за нею потрібно доглядати, а працюють всього 7 двірників, яким доводиться затримувати сміхотворну заробітну плату через недостачу фінансування. Через закинутість владою «Жовтневий» втрачає свою красу та доглянутий вигляд, заростаючи бур’яном і впадаючи у поступову сплячку. Деталі дізнайтеся далі на “chernivtsi-future.com.ua”.

Аби хоч якось виправити проблему та вдихнути життя у парк, адміністрація планує реконструювати частину території, облаштувати дитячі та громадські майданчики, побудувати алеї та місця відпочинку, посадити нові рослини тощо. Вже існує проект реконструкції з робробленим планом і кошторисом, проте для втілення ініціативи у життя не вистачає коштів. Тому у планах керівництва «Жовтневого» залучити місцевих меценатів. За словами директора Юрія Воронки, вони хочуть відійти від вектору процвітання комерції. Адже якщо парк утримується на кошти платників податків, то він має працювати на громаду, а не на певних підприємців.

Отож Юрій Воронка має багато планів на майбутню реконструкцію. Наприклад, облаштування галявини з цікавими атракціями, центральною алеєю, лавицями для відпочинку, велосипедною парковкою, біговими доріжками і громадською вбиральнею. Ця частина буде розміщена між «Олімпією» і церквою на вулиці Воробкевича.

Наступна ідея – встановлення оглядового майданчика та ботанічного кабінету. На майданчику можна буде спостерігати за зоряним небом, сходами і заходами сонця, а в ботанічному кабінеті – проводити екскурсії та різноманітні дослідження рослинності. Нарешті, ще один проект – дитячий майданчик у формі середньовічної фортеці, розташований між багатоповерховим будинком на вулиці Пилипа Орлика та «Бешкетвілем».

Звичайно, на всі ці нововведення потрібно чимало коштів, тож керівництво парку сподівається, що у Чернівцях знайдуться небайдужі меценати, які погодяться профінансувати реконструкцію та перетворити занедбану територію на квітучу екосистему.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.