Четвер, 23 Травня, 2024

У Чернівцях на залізничному вокзалі пластуни роздавали Вифлеємський вогонь миру

Вчора, у понеділок 13 грудня, у Чернівцях на залізничному вокзалі скаути передавали Вифлеємський вогонь миру. Така передача вогню це щорічна міжнародна скаутська традиція. Більше на сайті chernivtsi-future.com.ua.

На Чернівецький залізничний вокзал привезли Вифлеємський вогонь миру ввечері 13 грудня. Скаути, які входять до організації “Пласт” отримали його від працівників Укрзалізниці. Провідники взяли цей вогонь у Києві та привезли до Чернівців. До столиці вогонь прибув з Австрії. 

Як відбувалася передача вогню

Пластуни з Чернівців запалили лампадку та розказували людям про значення вогню миру. Дійство тривало годину, тож всі охочі могли підійти до невеликого вівтаря з вогнем у фоє вокзалу. Працівники вокзалу також долучилися до пластунів і допомагали їм, запаливши декілька свічок. 

На події був присутній і голова осередку “Пласту” у Чернівцях Андрій Федоренко з молодшими пластунами. 

Андрій розповів, що на місці народження Ісуса Христа цей вогонь запалюють, потім його передають на свічки і до Європи доставляють літаком австрійські скаути, які потім поширюють його по інших країнах. 

Відкритий вогонь у потягах або літаках перевозити не можна через заходи безпеки, але пластуни вважають, що якщо він певний час горів на свічці, то вона уже є священною і потім її можна запалити знову і знову, саме так вогонь і поширюють. Після отримання скаути рознесуть вогонь у різні держустанови: до поліції, швидкої, церков та лікарень. Вогонь передадуть і міському голові, зроблять це на офіційному відкритті ялинки 19 грудня. 

Скаути зазначають, що вогонь є символом надії, любові, віри та добра. І саме в цей чарівний передноворічний час найбільше хочеться його поширювати серед людей. Вифлеємський вогонь не варто плутати з Великоднім, його запалюють в знак приходу Ісуса Христа на землю перед Різдвом, а не через Воскресіння. 

Пласт в Україні та на Буковині

Пласт – це організація скаутів з усієї України, яка має 8 тисяч членів по всій державі і, зокрема, в Чернівцях. У Пласті є 8 тисяч членів віком від 6 до 106 років. Кожному учаснику організації пропонують щось різне: табори і мандрівки, акції, патріотизм та духовність. Скаути України, як і в усьому світі говорять, що роблять світ навколо кращим. Доєднатися до організації можуть всі охочі.

Метою пласту є творити успішну Україну шляхом патріотичного та духовного виховання молоді.  

Цінностями пластунів є турбота про фізичне здоров’я – постійні мандрівки, піші екскурсії, спортивні змагання. Також пластуни виробляють психологічну стійкість, інтелект та критичне мислення, фінансову і цифрову грамотність. Також Пласт проводить соціальну роботу та допомагає потребуючим людям. 

Приєднатися до організації можуть всі охочі – і дорослі і діти та займатися бажаною діяльністю, приносячи щось корисне для суспільства.

стати пластуном можна заповнивши заявку та сайті та виконавши певні завдання. Здебільшого якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина долучилася до Пласту, їй потрібно буде перебувати деякий час в черзі, адже охочих потрапити досить багато, але не варто здаватися і якщо хочете спробувати – реєструйтеся.

Фото: Шпальта

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.