Четвер, 20 Червня, 2024

В буковинських лікарнях для дітей створять “Мамині комори”

Відома волонтерка з Чернівців Марта Левченко ініціювала створення у лікарнях Чернівецької області місця для дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, котрі опинилися у важких життєвих обставинах. Про це вона розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці. Більше на chernivtsi-future.com.ua.

Проєкт, який започатковують волонтери буде називатися “Мамина комора”. Ці “комори” являтимуть собою кімнати, в яких діти, що були покинуті або малюки з малозабезпечених сімей у лікарнях зможуть отримати підтримку під час лікування. 

Що про проєкт говорить сама благодійниця

У Фейсбуці Марта Левченко написала, що наразі в лікарнях дуже часто можна побачити самотніх дітей зі сльозами на очах, які не мають ніякої допомоги. Ці діти позбавлені елементарних речей: гігієни, продуктів харчування, іграшок і тд. Здебільшого діти нещодавно були відібрані від мами або з ними трапилася ще якась біда. В лікарнях такі малюки проходять необхідні обстеження та подальше лікування поки соцслужби вирішують що робити з дитиною далі. 

Благодійниця додає, що нерідкісними є випадки коли діти потрапляють до лікувального закладу з дуже бідних родин, які просто не мають грошей на їхнє утримання в лікарні. Купувати для таких дітей потрібно все – від сумішей для їжі до підгузників. В лікарню може потрапити й мама з дитиною з сільської місцевості, а в області чи районі їх просто немає кому навідати та допомогти. Кошти в такої родини швидко закінчуються і їм необхідна допомога. “Комори” також стануть допоміжними для дітей з інтернатів та дитбудинків. 

“Мамині комори” найближчим часом з’являться у дитячих лікарнях. 

Що собою являтимуть “Мамині комори”

Такі кімнати у лікарнях будуть забезпечувати дітей їжею, одягом, іграшками та засобами гігієни. 

Для запровадження проєкту лікарні мають виділити лише спеціальне місце у своєму закладі, де буде зберігатися запас для дітей. Волонтерка Марта Левченко говорить, що у благодійному фонді вже продумали всю логістику та звітування обліку кімнат, тож лікарням не потрібно турбуватися майже ні про що. 

З деякими лікарнями фонд уже домовився і наразі чекають заявки від інших бажаючих. 

Вчора, 21 лютого, Левченко підписала Меморандум про співробітництво з Чернівецькою обласною радою, яка є засновником усіх комунальних закладів обласного підпорядкування.

Голова обласної ради Олексій Бойко при цьому зазначив, що цей документ стане своєрідним спонуканням до дій для медичних закладів області, а між організацією Марти Левченко та медзакладами будуть підписані окремі угоди.

Долучитися до наповнення та облаштування «Маминих комор» волонтерка закликає й інші благодійні фонди та громадські організації.

Отож, цей благодійний проєкт найближчим часом буде реалізовано і ми щиро сподіваємося, що відтепер діти в лікарнях відчуватимуть себе під захистом та не будуть страждати. Допомогти фонду можна через соціальні мережі фонду “Я Майбутнє України” та сконтактувавшись з Мартою Левченко. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.