Субота, 20 Квітня, 2024

Як купити квартиру на вторинному ринку Києва правильно?

Вторинний ринок нерухомих об’єктів в Україні, придатних для проживання, охоплює різні види житла, що вже знаходяться в будь-чиєї власності. Процедура придбання вторинної нерухомості повинна відповідати нормам Цивільного Кодексу.

Реалізація співпраці вимагає від продавця і покупця підтвердження взаємної угоди шляхом підписання договору купівлі-продажу, який допомагає сторонам регламентувати свої права володіння і розпорядження нерухомим об’єктом.

Норми українського цивільного законодавства допускають до участі в купівлі-продажу покупця і продавця або ріелтора, який виступає в ролі посередника, але не володіє продаваним об’єктом на правах власника.

Самостійний пошук житла

Якщо ви бажаєте купити квартиру в конкретному місці Києва, то не полінуйтеся поїхати туди та побродити по привабливих районах. Хтозна, може, ви на дошці оголошень побачите корисну для себе інформацію. Також не завадить поговорити з мешканцями вподобаного будинку. Можливо, вони знають, хто планує продавати житло.

Нарешті, «сарафанне радіо» поки що ніхто не скасовував. Поділіться своїми планами з друзями та знайомими, і слух про ваші наміри швидко пошириться. Може, саме завдяки спілкуванню ви знайдете варіант до душі.

Але найкраще використовувати сайт нерухомості DOM.RIA. Це обумовлено програмою перевірених оголошень. Інспектор, який пройшов підготовку озброївшись камерою панорамного типу особисто перевіряє і фотографує стан житлових приміщень. Доступність програми, перевіреної нерухомості всім українцям, зробила DOM.RIA №1 серед сайтів в Україні, які працюють на вторинному українському ринку.

Як відбувається перереєстрація прав власності?

Реєстраційна процедура вимагає, щоб продавець і покупець:

  • підготували заяви для державної реєстрації купівлі-продажу (якщо угода контролюється нотаріальною конторою, то подачею посвідченого документа займається її представник);
  • зібрали необхідну цивільним законодавством сукупність документів;
  • оплатили держмито;
  • направили заяви та зібрані документи до місцевого підрозділу Федеральної служби кадастру для додавання запису в облікову книгу і присвоєння порядкового вхідного номера в державний реєстр;
  • запросили в органі, що реєструє розписку, що свідчить про старт діловодної діяльності, що фіксує число/місяць/рік подачі заяви, найменування документації що додається, розмір актів, ідентифікаційні дані, номер реєстру обліку та діловодний номер.

Термін розгляду та реєстрації угоди в місцевому відділенні Федеральної служби кадастру – 30 днів. Однак зазвичай при готівковому розрахунку ця процедура завершується після закінчення 10 днів, при необхідності залучення для покупки житлоплощі іпотечних коштів – 5 днів.

Важливі документи

До переліку основних документів обов’язково включаються:

  • заява для реєстрації (при зверненні за допомогою фахівців до контори з надання нотаріальних послуг — одна від уповноваженої особи, при угоді в обопільному форматі — індивідуальні, що оформляються окремо продавцем і покупцем);
  • договір про купівлю-продаж житлового об’єкта, акт про спадкування житлоплощі;
  • виписка з журналу обліку актуальних даних про людей які проживають на житлоплощі яка купується із зазначенням кількості прописаних мешканців;
  • акт прийому-передачі квартири;
  • довідка з комунальних структур про відсутність заборгованості перед компаніями що обслуговують квартиру;
  • згода дружини/чоловіка, завірена нотаріусом;
  • чек — підтвердження оплати держмита;
  • згода банку, якщо покупець має намір залучити іпотечні кошти;
  • дозвіл органів опіки якщо угода зачіпає інтереси недієздатних осіб;
  • копії установчих документів, якщо одна зі сторін є юридичною особою.

Як передати гроші?

У фіналі операції відбувається передача грошей. Покупець може придбати нерухомий об’єкт, який продається власником, за готівковий розрахунок або без використання готівкових коштів. По суті, оплата готівкою повинна проводитися покупцем в той час, коли угода переходить в стадію державної реєстрації. Однак робота органу що реєструє займає деякий проміжок часу.

Передача грошової суми після закінчення реєстрації супроводжується ризиком для продавця. Нечесний клієнт, отримавши акт про придбання бажаного об’єкта, може не виконати своїх зобов’язань перед продавцем і відмовитися від оплати.

Висновок

До вибору квартири на великих просторах ринку столиці України нерухомості слід підійти юридично підкованою і максимально уважною людиною. Малоприємний розвиток ситуації в процесі угоди можливий не тільки у зв’язку з технічним станом або юридичною чистотою нерухомого об’єкта що цікавить. Будь-який етап нелегкої процедури покупки нерухомого майна на вторинному ринку Києва може обернутися реалізацією поширених ризиків.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.