Четвер, 23 Травня, 2024

Ніякого транспорту і новий фонтан: як у Чернівцях планують реконструювати Центральну площу

У Чернівцях опублікували результати публічних консультацій щодо нового вигляду Центральної площі міста. Про це повідомили на офіційному сайті міськради, пише chernivtsi-future.com.ua.

З червня по вересень 2021 року у місті тривали публічні консультації, у результаті яких з-поміж охочих чернівчан утворилася робоча група. У межах цієї групи обговорили основні питання щодо реконструкції площі: зелені зони, рух транспорту, бар’єрні зони, зони для дозвілля і відпочинку та ін.

Реконструкція Центральної площі у Чернівцях є одним з найбільш болючих питань для громади, адже за 6 років до міської ради було подано 6 петицій з цього питання, 3 з яких навіть отримали необхідну кількість голосів.

Наразі до обговорень цього питання було залучено більше 500 жителів Чернівців. Мешканці могли висловити свою думку різними способами: в режимі онлайн через опитувальник, через звернення на офіційну сторінку міської ради або ж через живе обговорення. У підсумку було визначено основні запити на реконструкцію площі. 

Основні запити щодо реконструкції Центральної площі у Чернівцях

  • площа має бути повністю пішохідною, а громадський транспорт курсуватиме з певними обмеженнями;
  • зелені зони на площі мають бути оновлені: на клумбах не повинно бути парканів, замість них будуть газони, має оновитися ландшафтний дизайн площі, що би в свою чергу відкрило гарний вид на ратушу;
  • діючий фонтан має бути оновлено: планується влаштувати сухий фонтан, а стіну за пам’ятником залишити відкритою для можливості встановлення світлових інсталяцій;
  • на площі повинен бути громадський туалет та облаштовані зони вільного доступу до Wi-Fi, можливість зарядити ґаджети;
  • велодоріжки і велопарковки також мають бути на Центральній площі міста;
  • пам’ятник Пієти повинен бути відновлений з розглядом щодо цього альтернативних форм. 

Реконструкція площі розпочнеться вже у наступному році, її планують провести у три етапи. Спочатку оновлюватимуть праву частину від вулиці Кобилянської до Руської, робити це попередньо планують у третьому кварталі 2022 року. Наступною буде ділянка навпроти міськради разом з клумбою та пам’ятником – у 2023 році, а у 2024 оновлять площу навпроти пам’ятника Шевченку.

Чернівчани трохи хвилюються – чи не спричинить таке рішення транспортного колапсу в місті та чи не втратять Чернівці туристів, якщо 3 роки ремонтуватимуть Центральну площу, та ми все ж сподіваємося, що площу у Чернівцях вже найближчим часом дійсно якісно та швидко оновлять і прислухаються до всіх побажань громади, а чернівчани та гості міста отримають ще один сучасний громадський простір. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.