Субота, 18 Травня, 2024

У ЧНУ продовжують реконструювати господарський двір на території Резиденції

У травні поточного року Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича уже вкотре виступив з пропозицією щодо реконструкції господарського двору на території  Резиденції митрополитів Буковини і Далмації та створення на його місці сучасної туристичної інфраструктури. Викладачі факультету архітектури, будівництва і декоративно-прикладного мистецтва розробили ескізний проект і підготували згідно із діючим законодавством відповідну проектну документацію. Більш детально про подію розповість chernivtsi-future.com.ua.

Після тривалих дебатів зазначена документація була погоджена у Міністерстві культури і інформаційної політики. Через декілька тижнів університет отримав дозвіл на проведення  підготовчих робіт (знесення непридатних для використання сараїв і складів, побудованих у 70-ті рр. ХХ ст.). Нарешті, після отримання необхідних погоджень і дозволів на початку минулого тижня розпочалися практичні дії. Це стало можливим лише завдяки реальній допомозі заступника голови Наглядової Ради ЧНУ, мецената Степана Ленігевича, та команди «Obnova».

Підготовчі роботи планують завершити до початку жовтня, коли Чернівецький національний університет відзначатиме 145-річчя від дня свого заснування. Тоді оновлений простір стане доступним для громадськості. Звичайно, це лише першочерговий етап реконструкції, надалі фахівців чекатимуть будівельні роботи, замовлення дизайну інтер’єру, купівля потрібних речей обстановки тощо. Для повного завершення всіх робіт варто провести ще не один офіційний тендер, тим паче взимку реконструкція може на якийсь час зупинитися залежно від погодних умов.

Наразі говорити про остаточне закінчення основного етапу зарано. Проте в університеті мають свідому надію на те, що спільними зусиллями 28 червня наступного року всі співробітники та чернівчани гідно зустрінуть 10-ту річницю від дня включення Резиденції митрополитів Буковини і Далмації до найпрестижнішого списку людства – Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Облаштування туристичної інфраструктури до цієї дати – дуже символічний знак пошани до вимог цієї організації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.