Як відомо, Чернівці – досить старовинне місто, зовнішній вигляд якого потрібно постійно підтримувати у належному стані. На жаль, суцільно цим займатися почали зовсім нещодавно, у 2016 році, коли відділ охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради заснував програму реставраційних робіт на основі співфінансування з власниками об’єктів. Пише chernivtsi-future.
Програма має на меті ремонтувати брами, фасади, дахи, галереї та інші важливі архітектурні об’єкти спільно з чернівчанами. Тобто 70% кошторису оплачує міський бюджет, а 30% – мешканці Чернівців. Таким чином люди підтверджують свою зацікавленість у належному підтриманні своєї власності, а міська рада щиро заохочує і приймає безпосередню участь у проведенні робіт.
Як і було зазначена, ця програма успішно функціонує з 2016 році, і станом на кінець 2019 року, судячи зі звіту відділу охорони культурної спадщини, таким способом вдалося відремонтувати 88 об’єктів. За словами Олени Пушкової, начальниці відділу, громадяни постійно звертаються із проханням допомогти у реставрації. Проте вони не завжди розуміють, що за ремонт своєї власності також мають заплатити, хоч це і відноситься до культурної спадщини міста. Тому інколи виникають проблеми домовитися і пояснити людям, що це їхні спільна справа.
Тим не менш, хоч результати праці немаленькі, поки пані Олена затрудняється сказати, чи буде надалі така ж злагоджена та результативна робота. Справа у фінансуванні від міської ради, яке щорічно тільки зменшується. В таких умовах важко знайти гарних підрядників, які матимуть деякий досвід з подібними об’єктами і погодяться дещо знизити початкову вартість їхніх послуг. На щастя, відділ за роки праці встиг відібрати кілька підприємців, які виконують все на совість, встигли зарекомендувати себе за попередній період і не женуться за високою оплатою. З такими фахівцями співпрацювати – одне задоволення, каже Олена Пушкова.