П’ятниця, 19 Липня, 2024

Михайлішин хоче звести пам’ятну споруду у Чернівцях на честь героїв Чорнобиля

26 квітня 2021 року в Україні буде 35-та річниця Чорнобильської трагедії. Кожне місто долучатиметься до вшанування пам’яті загиблих при ліквідації вибуху по-своєму. У Чернівцях та на Буковині зокрема теж відбуватимуться приурочені до дати події та заходи, а деякі депутати вже анонсують власні ініціативи з цього приводу. Віталій Михайлішин, кандидат у мери Чернівців на місцевих виборах 2020, задумав облаштувати до 35-ї річниці пам’ятну стелу з іменами буковинських ліквідаторів. Більш детально читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua“.

За словами депутата, до нього звернулися представники громадського об’єднання «Спілка Чорнобиля» та попросили допомогти у зведенні пам’ятки. Ідеї цього виникали ще до початку карантину та пандемії, проте через коронавірус довелося перенести встановлення споруди. Хоча на думку Михайлішина, карантин якраз підштовхнув серйозно взятися до справи, розробити проектно-кошторисну документацію, створити макет майбутньої стели, знайти підрядника для проведення робіт тощо. Часу до 26 квітня наступного року ще вистачає, тож кандидат на пост голови міста впевнений, що все встигнуть завершити вчасно.

Майбутній об’єкт планують поставити на території нинішнього меморіалу Пам’яті жертв Чорнобиля на центральному кладовищі міста. Спочатку підготують місце – знімуть стару та зношену плитку та поставлять бруківку, оновлять місця для сидіння та розставлять освітлення по периметру. Сама стела буде виготовлена з чорного мармуру, на якому золотими літерами вигравірують імена загиблих буковинців. Це допоможе увіковічнити тих Героїв, завдяки яким всі попередні, теперішні та майбутні покоління можуть ходити по землі та насолоджуватися життям.

Як говорить заступник голови «Спілки Чорнобиля» Манолій Желєзний, ще з 2011 року Віталій Михайлішин допомагає чорнобильцям, звертає увагу на їхні проблеми, висвітлює потреби людей у міській раді. Тож ніхто зі спілки не сумнівається, що депутат дотримає слова і стела з іменами з’явиться у місті як нагадування про страшну подію та шанування її історії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.