Субота, 18 Травня, 2024

Бути чи не бути: коли ввімкнуть опалення у Чернівцях і за яких умов?

19 жовтня чернівчани почули від секретаря міської ради Василя Продана, що вже на наступний день, тобто 20 жовтня, у Чернівцях розпочнуть опалювальний сезон. Проте цього сталося. Більше того, достеменно невідомо, коли взагалі містяни дочекаються тепла у своїх оселях, адже тут на заваді стає давня заборгованість акціонерного товариства «Чернівцігаз» перед теплопостачальним підприємством «Чернівцітеплокомуненерго». Хоча влада продовжує запевняти, що з цим проблем не буде і вже найближчим часом увімкнуть опалення. Деталі ситуація читайте у матеріалі на “chernivtsi-future.com.ua“.

Станом на сьогодні борг «Чернівцігазу» за послуги розподілу природного ресурсу складає 26,1 мільйонів гривень. Причому з кожним днем він зростає. Про це тепловики повідомляли керівництво товариства неодноразово і попереджали, що у разі несвоєчасної оплати газ доставляти не будуть. Проте від «Чернівцігазу» не поступало жодної реакції, вони не намагалися узгодити терміни сплати заборгованості чи хоча б домовитися про відтермінування. Тому наразі початок опалювального сезону у Чернівцях під питанням.

Тим не менш, заступник міського голови Дмитро Сірман запевнив, що уже з четверга, 22 жовтня, у місті почнуть пускати тепло у заклади комунальної власності та соціальної сфери тобто, дитячі садочки, навчальні заклади, лікарні тощо. Депутат говорить, що хоч погода не сприяє тому, аби вже опалювати будівлі, цей процес тривалий, тож на сесії було вирішено не чекати похолодання, а запускати газ вже.

Проте чиновник наголошує, що в оселях тепло ще не з’явиться, оскільки на першому місці – якраз соціальна сфера, а вже потім – житлові будинки. Можливо, якщо тепла погода протримається у Чернівцях, то опалювати будуть лише заклади комунальної власності, а приватним будинкам доведеться чекати погіршення погодних умов (максимум +8 градусів протягом трьох днів). У всякому разі, невідомо, яким чином вдасться урегулювати проблему заборгованості, якщо ні «Чернівцігаз», ні міський бюджет коштів на погашення не мають.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.