Вівторок, 16 Липня, 2024

Як вберегти будинок від тріщин: поради чернівчанам

У Чернівцях будинки, котрі розташовані біля центральних вулиць міста часто потерпають від тріщин. Оскільки у нашому місті багато будинків ще з австрійських часів, вони під впливом часу та зовнішніх чинників утворюють тріщини та розвалюються. Як вберегти свій будинок або квартиру від тріщин читайте у матеріалі на chernivtsi-future.com.ua

Тріщини на стінах будинку або квартири це насправді проблема багатьох з нас. Ви можете навіть проживати у новобудові, але тріщини на стінах з часом можуть все одно з’являтися. З появою тріщин на стінах Ваша квартира або будинок втрачає свою красу та привабливість. У будинку можуть рватися шпалери, тріщати плитка, лопатися фарба на стінах і тд.

Чому виникають тріщини на стінах?

Причин, через які виникають тріщини на стінах є декілька. Саме від причин залежить як боротися з цими тріщинами і зберегти свій будинок або квартиру.

Тріщина всередині будівлі може бути наслідком тріщини на фасаді. У Чернівцях це найбільше спостерігається на будинках, що розташовані біля доріг, на котрих їздять багато автомобілів або у дуже старих будинках. Часто в такому випадку будинок дає усадку і тому просто косметичний ремонт Вам не завжди допоможе. Тут потрібно буде вже укріплювати саму будівлю або зміцнювати фундамент.

Тріщини можуть з’явитися і в місцях стику несучих стін та перегородок. Це стається через те, що під час будівництва їх не надто скріпили між собою. Для уникнення тріщин можна скріпити місця стиків та заштукатурити їх.

Ще однією причиною появи тріщин є низька якість шпаклівки або фарби чи погано проведені ремонтні роботи. Щоб позбутися таких трішин, достатньо провести їх скріплення грунтовкою.

Як позбутися незначних тріщин?

Тріщини на стінах або стелі, які є не надто глибокими досить легко усунути. Вам потрібно вибрати якісну шпаклівку, відповідний тип штукатурки. Загалом існують різноманітні типи штукатурки, наприклад, гіпсові або цементно-вапняні. Перш ніж Ви почнете самостійно зароблювати тріщини, вивчіть детально всю інформацію та зробіть правильний тип маси для стін або стелі, прочитавши інструкцію на упаковці. Коли Ви зробите масу для тріщин, їх потрібно буде залити тонким шаром товщиною 1-2 мм. Коли розчин, яким Ви залили тріщини висохне, то можна почати шліфувати стіни. Найкраще для цього підходить дрібнозернистий наждачний папір. Після цього потрібно пофарбувати штукатурку кольором стіни або стелі і вона стане як нова.

Як прибрати широкі тріщини?

Широкі тріщини можуть бути спричинені дефектами самої будівлі або певними природними чинниками, як от осідання ґрунтів чи постійний землетрус, викликаний рухом легкових чи вантажних автомобілів. Такі тріщини здебільшого виникають в кутках вікон або дверей і вони йдуть часто саме вздовж цього кута. Часто глибокі тріщини можуть виникати і на стику різних матеріалів, як от гіпсокартону та плитки. Глибокі тріщини можуть бути ознакою і проблем фундаменту будинку. Щоб перевірити чи це просто глибока тріщина чи вона свідчить про проблеми фундаменту, зміни ґрунту або води, ви можете заповнити тріщину масою для скріплення і почекати декілька днів, якщо вона почне відновлюватися, значить потрібно виявити причину утворення та вирішити її. Якщо ж тріщина зникне, можете бути спокійними і фундаментальних порушень у будинку немає, фундамент укріплювати не треба. Проте, якщо у будинку багато глибоких тріщин, варто все ж подумати про те, як вирішити проблему і можливо її корінь саме у нестійкому фундаменті або інших зовнішніх чинниках.

Підготовка до ремонту тріщин

Щоб почати усувати подряпини або тріщини на стінах потрібно спочатку очистити поверхню та саму тріщину. Також перш ніж заробляти тріщину, потрібно видалити залишки фарби або штукатурки біля тріщини, зробити це можна шпателем. Шпателем можна і розширити тріщину щоб краще укріпити певну частину стіни. Після того, як Ви завершили укріплення, наклейте на подряпину стрічку і за допомогою шпателя притисніть розчин, який знаходиться всередині цієї тріщини. Після цього можете проводити затрику за допомогою наждачного паперу. Якщо Ви зробите ремонт тріщин за допомогою маси або розчину та стрічки, це матиме довгостроковий ефект, адже стрічка захищатиме краї тріщини.

Загалом проблема з тріщинами на будинку або в будинку чи квартирі у Чернівцях досить актуальна і борються з таким багато жителів нашого міста. У будинках, що розташовані у центральній частині міста проблема тріщин постає особливо гостро. Якщо всередині квартири цю проблему можна вирішити, то заробити тріщини на фасаді складно. Центральна частина міста має історичну цінність і тому тут проводити будь-які роботи по укріпленню фундамента або ремонту зовнішніх тріщин без відповідних дозволів заборонено. Це часто створює проблеми для чернівчан.

Наразі у Чернівцях діє програма співфінансування ремонту будівель, однак вона досить малоефективна. Адже у старих будівлях у центрі міста проживають переважно соціально незахищені верстви населення, і вони, як правило, не мають можливості виконувати ремонт. Тому потрібно шукати інший підхід задля вирішення цієї проблеми. Капітальний ремонт, реставрацію тощо можна виконувати тільки на умовах дольової участі з міською радою.

Якщо Ви проживаєте у приватному секторі, то відремонтувати будинок звісно простіше, адже це повністю Ваша власність і погоджувати щось із міською радою не потрібно. Такі будинки здебільшого розташовуються у районах Садгори та Роші. 

Отож, якщо Ви помітили у своєму будинку тріщини, не панікуйте, ситуацію можна вирішити. Ви можете заробити тріщини самостійно або викликати ремонтну бригаду, яка допоможе. Головне визначити – тріщина глибока чи незначна і як саме її заробити та зробити так, щоб більше тріщин на будинку і всередині нього не виникало. Через деякий час квартира або будинок можуть знову потріскатися, але головне вчасно виявити проблему та грамотно її усунути і тоді Ваша оселя буде міцною та простоїть ще багато років. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.