Понеділок, 20 Травня, 2024

Поточний огляд ринку ІТ в Чернівцях

Наша держава наразі переживає найскладніший період своєї державності та незалежності  і ми всі разом повинні згуртуватись як ніколи раніше. 

Через бойові дії на певних територіях України, деяким компаніям довелось змінити своє звичне місце та переїхати в інше місто, скористувавшись державною програмою релокації бізнесу, пише chernivtsi-future.com.ua.

Як відомо, тільки за 2021 рік, ІТ бізнес сплатив Україні близько 10 мільярдів податків до державного бюджету. 

Близько 50 ІТ компаній вже скористувались такою програмою. Деяка частина передислокували свій бізнес до Чернівців або ж перевезла своїх працівників до міста з подальшою перспективою збільшення штату.

В даній статті ми поговоримо про тенденції ІТ ринку нашого міста, вакансії на ринку ІТ послуг та перспективи розвитку надалі. 

Нові гравці на ринку ІТ послуг міста

На ринку послуг регіону з’явилась компанія – Prettl group. Це  IT-компанія, що займається консалтингом та обслуговуванням у сфері цифрових технологій. Раніше дана ІТ компанія дислокувалась в Києві. Однак зараз, враховуючи теперішню ситуацію, бізнес частково знаходиться у Львові, є працівники і у Чернівцях. Значна частина працівників цієї компанії зараз працюють за кордоном.

На сьогодні в Чернівцях компанія шукає – SENIOR DEVOPS ENGINEER, JUNIOR/MIDDLE C++ ENGINEER, SENIOR PHP ENGINEER, SENIOR FLUTTER ENGINEER. 

Це невелика частина тих вакансій, яка пропонується компанією. Заробітна плата стартує від 800 доларів США та вище в залежності від кваліфікації.

Ще одним гравцем на ринку є MobiDev. Раніше ця компанія розвивалась в Харкові та Миколаєві, однак зараз розширює свій бізнес і в Чернівцях. На сьогодні компанія шукає Ruby Internship Program, тобто стажерів з подальшим влаштуванням в компанію. Строк стажування від 3 місяців. Чудова нагода для спеціалістів початківці.

Аналізуючи ринок з минулого року, можна прослідкувати, що кількість вакансій все ж зменшилась. Основна причина –попит на зовнішні контракти зменшився, тобто аутсорсинг втратив значну частину своїх клієнтів через війну в країні. 

Однак все ж вакансії залишаються та можна спробувати підібрати для себе хороше місце роботи.  

ТОП роботодавців в регіоні досі залишаються такі компанії як- SoftServe, Yukon Software, SharpMinds.

Аналізуючи чернівецький ринок, можна прийти до висновку, що зараз найбільше шукають QA Engineer та DevOps в регіоні.

Очікується, що компанія лідер ІТ ринку EPAM, яка планувала збільшити свою присутність у регіоні до 2024 року ймовірніше за все прискорить даний процес і буде активніше перевозити своїх працівників у Чернівці.

Також, компанія Київстар планує перевезти свій дата центр в Чернівці. Перш за все це забезпечить відкриття нових вакансій як системний адміністратор та DevOps.

В 2022 році в регіоні планувались деякі ІТ конференції, і скоріше за все вони пройдуть у формат online.

В місті вже функціонує Академія ШАГ для ІТ спеціалістів та розпочала роботу велика кількість ІТ курсів, хоча більша частина з них все ж буде online.

Чернівці на сьогодні є дуже комфортним місцем для ведення ІТ бізнесу, оскільки має непогану логістику, зручне розташування до країн Європи, гарну архітектуру міста, тому не дивно, що деякі власники бізнесу обирають саме Чернівці. 

Прогноз на 2022 рік для ІТ бізнесу

 Ймовірніше за все ринок для саме українських компаній не буде настільки щедрий на клієнтів. Тобто, ІТ компанії, які обслуговують виключно український ринок не зможуть працювати на повну, поки не закінчаться бойові дії або ж зняття військового стану. Однак компанії, які працюють з європейським бізнесом будуть мати стабільні контракти, так як зовнішня ситуація в Україні на них суттєво не впливає. 

Отож, будемо сподіватись, що нашу перемогу вже скоро і з її приходом бізнес почне відновлюватись на повну.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.