П’ятниця, 21 Червня, 2024

Молода споруда, яка насичена тисячолітніми історіями

5 жовтня 2008 року у Чернівцях запрацював музей єврейської культури Буковини. Саме у цьому музеї місцеві згадали, що колись, кожний третій житель міста був євреєм і мав однакові права з іншими мешканцями. Після створення музею, повага до двох тисяч євреїв, які залишились, зросла і тепер влаштовуються вечори єврейської культури, щоб підтримати родини, які загубили близьких у війнах 20 століття, пише chernivtsi-future.com.ua.

Сучасна історія музею

Музей було відкрито до 600-річчя Чернівців у будівлі Єврейського народного дому, тому про будівництво, навіть, не має що розповідати, бо сама будівля перебудовувалась тисячі разів, як і більшість будинків Чернівців.

У музеї зібрані експонати зі всієї Буковини. Оскільки музей не належить державі, а створений місцевою громадою, то збирали гроші місцеві і представники єврейської громади, також допомагали гранди музею. Деякі речі були передані музеї за кордону євреями, які у свій час виїхали з Західної України, тікаючи від війни. В музеї знаходяться особисті листи, книги, записи і, навіть, одяг. Всі ці речі охоплюють період з 1774 року по 1941 рік. 

Хоч, музей маленький, але він може показати справжні речі євреїв, які використовувались у побуті і у роботі, тут також, знаходяться офіційні документи єврейської громади, які змогли здобути повагу і незалежність, лише з 19 століття.

Інформація від місцевих

Популярність музею з кожним роком зростає все більше, відвідувачів з’являється у 2-3 рази більше, більша частина яких — іноземці.  Але, ця будівля має попит і у місцевих, бо саме вони люблять проводити заходи і представляти публіці нові колекції речей, які були передані музею. Також, ту проводять літературні вечори, де читають, як і перекладені твори, так і твори на івриті, що дуже зацікавлює туристів.

Тут встановлені 10 аудіогідів, які допомагають відвідувачам дізнатися більше про експонати музею. Аудіогіди дуже популярні на території Західної України, тут вважається розкішшю жива екскурсія, яка дала б більше емоцій. Але, це пов’язано з тим, що населення не таке велике, як у Центральній Україні, також, екскурсоводи заробляють набагато менше, ніж люди, які займаються яким не будь ремеслом.

У музеї є незакінчений стенд, який пов’язаний з радянською окупацією Буковини. Щоб закінчити стенд, не вистачає документів, але більшість документів були знищені і спалені, тому не підлягають реставрації чи дубляжу. Це пов’язано з тим, що євреї потерпали від різних влад і ніяк не могли бути самими собою і приходилось знищувати будь-які документи, як підтверджували національність. Хоч, місцеві і працівники музею намагаються дістати документи, які належать до епохи окупації Буковини, але нічого не було знайдено. 

Музей дуже популярний серед суспільства, але це завдяки людям, які зробили все, щоб відновити незалежність і повагу до Єврейського народу, який потерпав від влади все своє життя. Саме тут, визначне місце припадає розвитку незалежної єврейської громади.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.