Субота, 18 Травня, 2024

“Велика реставрація”: у Чернівцях відреставрують обласну бібліотеку на вулиці Кобилянської

У рамках проєкту президента України “Велика реставрація” у Чернівцях планують провести ремонт обласної бібліотеки імені Михайла Івасюка. Про це повідомив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України на своїй сторінці у соцмережі, пише chernivtsi-future.com.ua.

За словами міністра, у Верховній Раді погодили виплату грошової допомоги місцевим бюджетам на відновлення об’єктів комунальної власності. Це означає, що Чернівецьку обласну універсальну наукову бібліотеку реставруватимуть уже найближчим часом, адже її обрали в рамках цього проєкту. 

Ткаченко додав, що до проєкту “Велика реставрація” входять багато культурних об’єктів по всій території України та зазначив, що невдовзі програма ще буде розширюватися. Міністр повідомив, що вибір нових об’єктів для відновлення є підтриманням великої цілі – зберегти українську спадщину. Всього для реставрації обрали 26 об’єктів. На Буковині у програмі “Велика реставрація” вже беруть участь Хотинська фортеця та Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича. 

Що відомо про обласну бібліотеку у Чернівцях

Приміщення бібліотеки знаходиться на вулиці Кобилянської, 47, тож вона є однією зі складових чарівної архітектури улюбленої вулиці чернівчан. Засновано цю бібліотеку ще у 1940 році, а з 1998 вона носить ім’я видатного письменника, літературознавця, громадського та культурного діяча Михайла Івасюка. Перші фонди бібліотеки мали 30 тисяч примірників і чотири тисячі читачів. 

Бібліотека не завжди розташовувалася на вулиці Кобилянської, вона переїхала сюди у 1945 році. Наразі вона налічує більше пів мільйона друкованих видань та 35 тисяч читачів. Директоркою бібліотеки є Наталія Філяк. Після новин про реставрацію бібліотеки директорка висловила вдячність працівникам ОДА від імені всіх працівників та читачів на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Щира вдячність обласній державній адміністрації та управлінню культури ОДА за сприяння у такій важливій для нас справі від усіх працівників та користувачів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка. Такі новини окриляють!” – написала очільниця.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.